Шановні роботодавці!

Створюйте  безпечні умови праці для своїх  працівників

Перед початком збиральних робіт власниками (керівниками підприємств) необхідно провести такі організаційні заходи:

закінчити підготовку збирально-транспортних агрегатів відповідно до вимог   безпечної експлуатації агрегатів, машин , обладнання;

закріпити техніку за працівниками;

організувати ланки технічного обслуговування машин;

на відведених ділянках обладнати польові стани й місця для відпочинку працівників, майданчики для зберігання техніки і пально-мастильних матеріалів;

на полях  перевірити провисання проводів ліній електропередач;

провести інструктаж з питань охорони праці та пожежної безпеки.

Під час збирання зернових, зернобобових культур необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки, які викладені в розділі 7.9.1 ДНАОП 0.01-1.01-95.

Персонал, який обслуговує збиральні агрегати, потрібно комплектувати працівниками з врахуванням їхньої кваліфікації.

Під час проведення технічного обслуговування збиральних машин і транспортних агрегатів у темний час доби повинно бути забезпечено штучне освітлення майданчиків. Освітленість поверхні в будь-якому місці робочої зони має бути не менше 50 люкс.

При виборі способу збирання зернових, зернобобових та круп'яних культур перевагу слід надавати технологіям, які мають вищу надійність і безпеку технологічного процесу.

Запасні ножі збиральних машин необхідно зберігати в дерев'яних чохлах на польовому стані. Як виняток, допускається зберігання запасного ножа на жатці в безпечному місці.

Під час роботи в полі і руху по дорогах нікому, крім комбайнера, не дозволяється знаходитися на зернозбиральному комбайні.

Не дозволяється перебування людей у кузові автомашини або тракторного причепа при заповненні їх технологічним продуктом, а також при транспортуванні продукту до місця складування.

Комбайни слід забезпечити дерев'яними лопатами для проштовхування злежаного зерна в бункерах до вивантажувального шнека.

Збиральні машини повинні бути забезпечені міцними дерев'яними підкладками для встановлення домкрата. Перед підніманням машину необхідно загальмувати, а під колеса встановити противідкатні башмаки. Домкрат потрібно установлювати тільки у спеціально позначених місцях.

 

 

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації