З настанням теплої пори року зростає загроза розповсюдження гострих кишкових інфекцій таких, як гастроентероколіти, дизентерія, сальмонельоз, холера, черевний тиф, харчові токсикоінфекції та інші. Сприйнятливість людей до кишкових захворювань досить висока, особливо у дітей.

В організм людини збудники гострих кишкових інфекцій потрапляють з їжею, водою, а також заносяться брудними руками.

Хвороба проявляється після інкубаційного (прихованого) періоду, який продовжується від декількох годин (харчові токсикоінфекції, холера) до 25 днів (черевний тиф). Наприкінці прихованого періоду з’являється нездужання, слабкість, головний біль, відсутність апетиту. Потім проявляються характерні ознаки захворювання: нудота, блювання, болі в животі, рідке випорожнення, інколи з домішками слизу і крові, підвищення температури.

При виявленні перших ознак шлунково-кишкових розладів необхідно ізолювати хворого та негайно звернутися до лікаря, не вдаючись до самолікування.

Для попередження захворювання необхідно дотримуватись простих і доступних кожному правил:

  • Ретельно мити руки перед приготуванням їжі та її вживанням, після відвідування туалету та приходу з вулиці.
  • Перед споживанням овочів, зелені, фруктів та ягід необхідно добре промити їх питною водою, а для маленьких дітей ці продукти обов’язково обдати окропом.
  • Не купувати продукти харчування, особливо кондитерські, м’ясні та молочні, у приватних ociб, які виготовлені без належної термічної обробки та належних умов.
  • При покупці харчових продуктів у торговій мережі звертати увагу на терміни та умови їх зберігання, дотримуватись їх.
  • Для пиття і приготування їжі використовувати бутильовану питну воду або воду з централізованих джерел водопостачання.
  • Дотримуватись правил приготування страв, для розробки сирих та варених продуктів необхідно мати окремі дошки, ножі. Стіл, дошки, ножі, м’ясорубку після роботи з сирими продуктами ретельно вимити.
  • М’ясні, молочні та інші продукти необхідно варити, смажити до повної готовності, достатня термічна обробка знищує збудників.
  • Захищати харчові продукти від випадкового забруднення, зберігати в упаковці.
  • У подорожі не рекомендовано брати продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські кремові вироби або інші продукти, що потребують охолодження при зберіганні).

Дбайте про чистоту своїх квартир, під’їздів, подвір’я та підвалів. Все це буде запорукою попередження гострих кишкових інфекцій, адже краще попередити захворювання, ніж його лікувати.

Будьте завжди здорові!

Лікар-інфекціоніст Немирівської ЦРЛ                        Домбровська Мирослава Феліксівна