3 метою запобігання виробничого травматизму і виникнення аварій на підприємствах АПК, СКС та деревообробної промисловості, у зв'язку з  підвищенням температури довкілля, управління соціального захисту населення райдержадміністрації пропонує протягом серпня поточного року рекомендації профілактики перегрівання організму в умовах підвищеної температури повітря.

3 метою профілактики перегрівання організму (гіпертермії) необхідно органі-зувати раціональний режим праці. При роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря 35°С і вище, тривалість періодів безперерв-ної роботи повинна складати 15-20 хвилин з наступною тривалістю відпочин-ку не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях.

При цьому допус­тима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випроміню-вання не повинна перевищувати 4-5 годин, і 1,5-2 години для осіб без спеціа-льного одягу.

В охолоджуючих приміщеннях, аби уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря на рівні 24-25°С.

Робота при температурі зовнішнього повітря більше 37 °С за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї темпера-тури не рекомендується проведения робіт на відкритому повітрі. Слід зміни-ти порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечір-ній час.

Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно викорис-товувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин. В умовах підви-щеної температури рекомендується допускати до роботи осіб, які відповідно до проведених медоглядів не мають проблем із здоров 'ям. 3 метою профила­ктики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися пит-ного режиму. Рекомендована температура питної води, напої'в, чаю + 10-15 °С.

Для оптимального водозабезпечення рекомендується також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, за раху-нок вживання підсоленої води, мінеральної лужної води, молочно-кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напо-їв, киснево-білкових коктейлів. Пити воду слід часто і потроху, щоб підтри-мувати хорошу гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його нормальну життєдіяльність, обмін речовин). При тем­ператур! повітря більше 30°С і виконанні робіт середньої тяжкості, потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину - приблизно один стакан кожні 20 хвилин.

 Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації