Ще донедавна навпроти Чернівецького районного будинку культури розміщувався пам’ятник Леніну. Сьогодні тут - територія творчості, і до заміни комуністичного ідола керівництво району підійшло теж креативно. За словами завідувача сектору культури Чернівецької РДА Петра Соболевського, композиція «Полум’я натхнення» символізує енергію, яка надихає людину на перетворення матеріального світу, створення музики, мистецького твору.

«Скульптура нагадує полум’я палаючої свічки. На ній зображені деякі елементи музичних інструментів: бандури, сопілки, цимбал. В спеціальній ніші-отворі на скульптурі кожен може запалити свічку. Також тут відтворені обличчя муз, які доповнюються пташками-посланцями небесної енергії», - повідомив Петро Соболевський. А відтак акцентував увагу на зображеній символіці: за грецькою міфологією, «коли заспівають в хорі 9 муз і пустяться в танок, бог війни Арес вкладе в ножни свій меч і закінчиться війни.

З ходом робіт з облаштування місця відпочинку для мешканців та гостей селища ознайомився голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій. Він зауважив, що після знесення у районних центрах пам’ятників Леніну, площі міст та селищ у своїй переважній більшості мали не надто привабливий вигляд, тому благоустрій цих територій був одним із пріоритетних завдань для голів райдержадміністрацій.

Керівник області відзначив креативний підхід очільника Чернівецької РДА Олега Антонюка до вирішення цього питання, підкресливши: це чудовий приклад для наслідування. А водночас висловив переконання в тому, що облаштована територія стане улюбленим місцем для відпочинку усіх чернівчан.

Вартість пам’ятника, що має висоту більше 2 метрів та виконаний з каменю-пісковика, склала 35 тисяч гривень. Ще 115 тисяч гривень використано на придбання плитки, будівельних матеріалів, урн, лавок та здійснення робіт з облаштування доріжок для місця відпочинку.

Крім того, у планах місцевої влади - облаштування тротуарною плиткою майданчика перед пам’ятником, встановлення ліхтарів та спеціальних каркасів для монтажу екрану, аби під час святкових заходів демонструвати мешканцям та гостям Чернівців різноманітні фільми.