Одним із напрямків діяльності Немирівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень (МВЛД) Міністерства Охорони Здоров’я України є дослідження стану здоров’я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причино - наслідкових зв’язків між станом здоров’я населення  та впливу на нього факторів середовища життєдіяльності людини, та проведення досліджень розповсюдження інфекційних хвороб, проведення дезінфекційних заходів.

За 8 місяців 2017 року рівень інфекційної захворюваності в районі в порівнянні з 2016 роком є вищим. Так захворіли на туберкульоз в  2017 році   7  осіб , в той час за 2016 рік – 6 осіб ,  на гастроентероколіти  в 2017 році 77 осіб, в 2016- 45, з них серед дітей в 2017 -32, в 2016 році 17.

Розслідуючи випадки інфекційних хвороб, з метою встановлення причин їх виникнення та факторів передачі інфекцій нам відомо, що гризуни в першу чергу є переносниками багатьох інфекційних хвороб. Так щурі  переносять більше 60 видів захворювань, миші – 40, в тому числі таких як: туберкульоз, сальмонельоз, лептоспіроз, сказ, грибкові, глистні та багато інших захворювань.

З настанням холодного періоду року гризуни проникають в житлові будинки, об’єкти торгівлі, громадського харчування та інші приміщення де тепло.

Наявність гризунів на об´єкті  розцінюється, як показник його неблагополуччя в епідемічному відношенні та  сприяє ризику виникнення серед людей  випадків інфекційних захворювань, інших недуг.

Мешканці Немирівського району також неодноразово звертаються до нашого  МВЛД за допомогою у боротьбі з гризунами, бо власними силами не можуть їх ліквідувати.

Нещодавно , одна із мешканок м. Немирова телефонувала в Немирівський МВЛД і скаржилася на те , що щурі не дають їй спокою. Це ж в самому центрі міста.

Дієвим заходом у боротьбі з гризунами є проведення дератизації.

Для знищення гризунів використовують хімічний, механічний і біологічний методи дератизації.

1. Хімічний: використання отруєної отрутами приманки. Сутність хімічного методу полягає в отруєнні гризунів отруйними речовинами - ратицидами. Ефективними ратицидами є фосфід цинку, ратиндан, зоокумарин, сульфат талію, тіосемікарбазід, карбонат барію, фторацетамід та ін.
  2. Фізичний: вилов за допомогою капканів. Механічний спосіб полягає в застосуванні різних капканів, пасток, мишоловок, та ін.
  3. Біологічний: а) зараження інфекцією, небезпечної тільки для гризунів; б) вилов домашніми тваринами.

Найефективнішим є хімічний метод.

Можна власними силами спробувати позбутися гризунів , що не завжди  приносить бажаного результату.

А можна  звернутися  за допомогою до відповідних фахівців , які  спеціалізуються на виконанні  дератизаційних робіт. Боротьба з гризунами стане вже  не вашим клопотом , а тієї організації , яка заключить з вами договір.

В Немирівському районі однією з таких організацій є ВСП Немирівський МВЛД ( м. Немирів , вул. І. Франка 32а , тел. 2-25-04).

Зрозуміло , що будуть потрачені певні кошти , але це буде одна із ваших інвестицій в громадське здоров’я.

Силами декількох громадян важко буде позбутися  гризунів в Немирівському районі, а от  зусиллями громади – це вже набагато простіше.

Пам’ятайте , від Ваших дій залежить чи будуть гризуни вашими постійними супутниками  , а може,   гостями , з якими ви і не зустрінетесь.

Ваше здоров’я в Ваших руках!

Лікар з загальної гігієни   ВСП Немирівський МВЛД  Лозінський О.О.