Кінець літа  "радує" нас різноманітністю погоди -   похолодання, дощі . Ноги в таку погоду промочити нехитро, а це відгукнеться загальним переохолодженням організму, зниженням його захисних сил - і, як наслідок, застудою. Але не зневіряйтеся! Навіть якщо Ваш малюк промочив ноги, швидкі і правильні дії дорослого здатні запобігти згубним наслідкам прогулянки. 

Перше, що необхідно зробити, - швидко відправитися додому, де відразу ж включити чайник на кип'ячення, після чого зняти з дитини мокре взуття, колготки або шкарпетки, і переодягнути крихітку в сухий теплий одяг. Краще, якщо це будуть тонкі бавовняні шкарпеточки, поверх яких Ви надінете махрові або вовняні шкарпетки. В цей же час вручите йому великий кухоль чаю (перевірте, щоб не обпікся) - краще, якщо напій буде трав'яним і підкисляючим лимоном, але можна обійтися будь-яким іншим видом чаю, головне, щоб він був досить теплим для загального зігрівання організму.

Поки крихітка сохне і відігрівається, підготуйте ванну температурою близько 38-40 градусів. У воду можна додати морську сіль з травами або просто 2 ложки сухої гірчиці, така ванна "активує" захисні сили організму через шкіру, покращує кровообіг в усьому тілі, тобто і зігрівання станеться швидше, і менше шансів, що застуда переможе. Ванна повинна тривати близько 15 хвилин. Після купання одягніть дитину в суху теплу піжаму і повторіть "фокус" з подвійними шкарпеточками. Нехай крихітка маленькими ковтками вип'є склянку теплого молока з медом (якщо немає алергії). У кімнаті, при хорошій переносимості, рекомендується запалити аромалампу з хвойною або цитрусовою олією. Тепер можна поспати, і ніякий вірус не здолає! Будьте здорові!

ВСП  Немирівський  міжрайонний  відділ лабораторних досліджень