Зниклі було на початку 2000-х років, докучливі руді комахи, які отруюють побут багатьом людям, повернулися. А разом з ними повернулася і проблема позбавлення від них . Що ж робити, якщо у вас завелися таргани, як позбутися в домашніх умовах від мерзенних комах з мінімальними втратами?

У чому ж полягає проблема? Маленькі і надзвичайно живучі паразити дуже легко і швидко пристосовуються до мінливих умов життя, легко переносять труднощі і швидко розмножуються, що гарантує збереження популяції.

Таргани в будинку – це небезпека і проблема  Вони є рознощиками зарази: холера, гепатит, дизентерія, гельмінтози – це не повний список неприємних сюрпризів, які можуть принести в будинок ці руді окупанти. Крім того, таргани можуть неабияк зіпсувати зовнішній вигляд меблів, книг, продуктів і навіть рослин.

Особливо небезпечно наявність тарганів в будинках з маленькими дітьми. Крім того, що комахи розносять яйця глистів, вони можуть ще й налякати малюка, вкусити або зовсім залізти в вухо або ніс.

Як же позбутися   цих комах, та так щоб назавжди і не заподіюючи шкоди власному здоров’ю.

Є безліч різноманітних способів, які допомагають в боротьбі з цими паразитами. Вся біда в тому, що багато   з них шкодить не лише цим комахам, але і встигають з їх лапками попасти на інші поверхні, шкодячи людині. Багато препаратів мають властивість випаровуватися і осідати у вигляді пари на меблі, тканини і інші предмети в домі.

Але, який би ви спосіб не обрали, швидкого результату не буде. Чекати доведеться від 2 до 4 тижнів, а може і більше. Взагалі позбутися від них на 100% можна підтримуючи ідеальний порядок в домі, особливо на кухні, не залишати продукти харчування у вільному доступі (що зробити украй складно, адже таргани можуть пролазити в шафи і столи), обсипати або обмазати плінтуси по всьому периметру отруйною речовиною, а ще краще знайти їх гніздо і знищити. Останнє зробити дуже важко, адже вони можуть жити під підлогою.

Таргани не можуть жити без води. Ввечері, коли все в домі затихає, вони натовпами в першу чергу йдуть до раковин та зливних отворів. Якщо тарган, який з’їв отруту, дістанеться до води, то він виживе, ось чому пастки і інші отрути залишаються для них безпечними. А ось їжа для них не обов’язкова, вони достатньо довго зможуть обійтися і без неї.

Всім добре відомі рекламовані препарати, але навіть в боротьбі з комахами є «народні» засоби. Найдієвіший ворог таргана звичайна борна кислота. Дія звичних хімікатів направлена на знищення таргана, а ось борна кислота володіє ефектом отруєння, від якого таргани мучаться свербінням. Заражений тарган може вижити, але він вже не повернеться до місця, де він заразився, а спробує піти від нього якнайдалі і ніколи не повертатися.

Потрібно придбати приблизно 100 грам борної кислоти і посипати нею все, що лише зможете. Плінтуси, підлогу, стіни, раковини, підходи до води. Борна кислота абсолютно нешкідлива для людини і домашніх тварин, тому не переживайте, якщо вона раптом потрапить кудись. Таргани відчувають отруту, і шукатимуть обхідні шляхи. Швидше за все, просте обсипання дозволить їм це зробити, оскільки не можливо дістати до всіх куточків.

Тому додатково можна розвести борну кислоту з яєчним жовтком (з розрахунку 40-50 грам на один жовток). Гарненько перемішати і зліпити маленькі кульки, підсушити їх протягом години і розкидати по квартирі. Вибирайте ті місця, де таргани найчастіше бігають, це не важко визначити, по-перше, видно, по-друге, вони залишають «сліди». Це можуть бути полички столів, шаф, ванна з туалетом. Не зайвим буде розмістити їх поряд з горщиками квітів.
Запах яйця не дозволить їм почути запах борної кислоти, і навіть простий дотик вусиками до такої кульки прирече таргана на зараження.
Після того, як таргани підуть, не прибирайте кульки, залиште їх там, де вони не заважатимуть, оскільки в будинках таргани живуть в декількох квартирах, а не в одній. Так ви вбережете себе від нової навали.

 

ВСП Немирівський  міжрайонний відділ лабораторних досліджень