Осіння природа має особливу привабливість. Кольори досягають своїх вершин і тускніють, щедрий урожай дивує різноманітністю, а падолист, вітер, дощ створюють то музику, то містичну тишу. Композитори, майстри пера та пензля надихаються осінньою красою по-особливому і створюють свої шедеври в картинах, поезії та в музиці. Саме осені та її красі була присвячена година мистецтва в музеї «Літературна Немирівщина» - «Чарівна осінь фарбами заграла», яка розпочалася під мелодію «Осіннього вальсу» Ф. Шопена.

Учні 5 класу разом із вчителькою Хоменко Валентиною Григорівною, Немирівського НРЦ з цікавістю переглядали відеоматеріали про відомих художників та їх картини із зображенням осіннього пейзажу. Чарівний пейзаж осені полонив дитячі душі на картинах українських художників-живописців І. Роп’яника, С. Шишка, Ю. Клапоуха, Ю. Писара. Та найбільше зацікавила дітей розповідь про життєвий і творчий шлях майстрів пензля рідного краю: М. Чулка, В. Козюка,  Оренчака, Т. Волошкевич, Г. Шенк, Л. Хоменко та ін.. Не менш цікавим для них було дізнатись про чарівну красу осені із поетичних творів відомих українських поетів Л. Костенко, М. Рильського, Н. Красоткіної, М. Познанської, Д. Павличка, Г. Усача та інших, які вони із захопленням читали.

Невід’ємним атрибутом заходу була музика. Під звуки пісні «Осінь, осінь по землі крокує» учні створювали свою картину чарівної осені. А завершився захід піснею на слова поета М. Луківа, експозиція якого має місце в музеї, «Кущ осінньої калини».

Директор музею «Літературна Немирівщина»