Щорічно 9 листопада, вшановуючи пам’ять Преподобного Нестора Літописця, ми відзначаємо День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України   з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та краси.

Українська мова й писемність — це здобуток культури і духовної діяльності українського народу. В ній і мудрість віків, і пам'ять народу, і щирість душі .

Наша солов'їна рідна мова - лірична і неповторна, поетична і спокійна, лагідна і мелодійна. ЇЇ розвивали і прославляли Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Василь Стефаник, Михайло Коцюбинський, Василь Стус та інші.

У музеї «Літературна Немирівщина» до Дня української писемності та мови відбулась виховна година «Українська мова барвінкова», на яку завітали учні 2 класу Немирівського НРЦ разом із вихователем Чернатою О. Л. Школярі дізналися багато цікавого про походження, розвиток нашої мови, її красу та неповторність. Також діти переглянули фільм, який ілюструє життя Нестора Літописця, початок українського книгодрукування, складний та тернистий шлях української мови до її визнання. Учні із задоволенням читали вірші про рідну мову, брали участь в конкурсах на кращого знавця української мови «Метаграми», «Мовне асорті», «Всезнайко», у вікторинах. Із задоволенням діти відгадували загадки та уривки з улюблених казок. На завершення заходу учні виконали улюблену українську пісню.

  

Директор музею «Літературна Немирівщина»