Діти – це найбільш вразлива частина суспільства. Вони гостро переживають наслідки самих серйозних суспільних проблем: криза сім’ї, бідність, недосконалість механізмів захисту прав тощо. Але для того, щоб дитинство було часом мрій і казок, великі зусилля мають докласти дорослі. У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам заснувати Всесвітній день дитини, який слід відзначати як день всесвітнього братства і розуміння між дітьми і сприяння благополуччю дітей усього світу.

Урядам було запропоновано самостійно вибирати підходящу для цього дня дату. 20 листопада 1959 року Генасамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 40 років по тому, 20 листопада 1989 року, - Конвенцію про права дитини.

Свят, присвячених діткам, в році чимало, але всі вони однаково важливі, тому що діти - наше майбутнє і турбота про них є на першому місці. Велику роботу з дітьми проводить і музей «Літературна Немирівщина». До Всесвітнього дня дитини працівники музею разом з вихователькою НРЦ м. Немирова Петрук Галиною Володимирівною підготували святкову навчально-розвиваючу програму «Мій перший похід в музей». Маленьких відвідувачів працівники ознайомили із експозиціями музею, з діючими виставками та предметами побуту давнини, які представлені у народознавчому куточку літературної вітальні музею. З особливим захоплення малеча переглядала дитячі книги, слухала віршики, відгадувала загадки та пробувала «на дотик» старі побутові речі.   Екскурсія виявилась не лише цікавою, а й досить корисною для дітей, допомогла їм здобути нові знання та враження. Цей похід приємно різнобарвив їх життя, відволік від повсякденності. Після завершення екскурсії дітвора вийшла із музею в хорошому настрої та з гарними враженнями.

Директор музею «Літературна Немирівщина»