Постановою Кабінету Міністрів України №409 від 06.08.2014 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» прийняті єдині для всієї України норми житла та споживання комунальних послуг, на які може бути призначена субсидія.

Зокрема, зменшено норма споживання газу, яка з 1.10.2017 року становить:

на приготування їжі — 3,3 куб. м на особу ( було 4,4)

на приготування їжі та підігрів води — 5,4 куб. м на особу (7,1)

на газову плиту і водонагрівач — 10,5 кубометрів на особу (14,0)

у разі використання природного газу для індивідуального опалення - 5,0 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період (було 5,5);

Також нагадаємо, що раніше уряд України знизив соціальну норму споживання електроенергії для індивідуального опалення — з 65 кВт год до 51 кВт год на 1 кв. м опалювальної площі в місяць в опалювальний період (Постанова КМУ № 51 від 06.02.2017 року).

Для приватних підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, сукупний дохід (незалежно від отриманого прибутку) за кожен місяць розраховується за таким принципом:

- платники єдиного податку 1 групи — зараховується дохід на рівні 2 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого Кабміном для працездатних осіб (станом на 01.01.2017 р. – 3368,00 грн. було 3200,00 грн.)

-  платники єдиного податку 2 групи — три розміри прожиткового мінімуму (відповідно 5052,00 грн. – 4800,00 грн.)

- платники єдиного податку 3 групи — чотири розміри прожиткового мінімуму (відповідно 6736,00 грн. – 6400,00 грн.)

Сам по собі розрахунок субсидії досить складний, тому що пов’язаний з використанням безлічі критеріїв і застосуванням різних коефіцієнтів і формул.

Алгоритм дій при самостійному розрахунку розміру житлової субсидії наступний:

-  визначення середньомісячного сукупного доходу сім’ї

-  розрахунок обов’язкового відсотка платежу за послуги ЖКГ

-  обчислення розміру обов’язкового платежу

При розрахунку сукупного доходу сім’ї не враховується державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також допомога внутрішньо переміщеним особам. Решта видів соціальних виплат (в тому числі стипендія) підлягають обліку.

Зважаючи на підвищення прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб  та зменшення норм споживання газу вимушені константувати те, що  при призначенні субсидій на оплату житлово – комунальних послуг розрахунковий об’єм газу на домогосподарство та розмір субсидій зменшився.

Управління соціального захисту населення