Немирівський районний сектор ГУДСНС України у Вінницькій області вітає всіх громадян з наступаючими зимовими святами! Проте у такі дні не варто забувати про дотримання правил пожежної безпеки, аби не зіпсувати гарний настрій собі та своїм близьким.

Хочемо звернути увагу на те, як правильно розташувати та прикрашати новорічну ялинку.

Необхідно вибрати ялинку – не занадто високу і пишну, аби вона не заважала вільному пересуванню мешканців квартири чи будинку. Якщо ви обрали штучну, то обов’язково перевірте, чи оброблена вона протипожежною сумішшю, про що повинно писатися на упаковці.

Потурбуйтеся про те, щоб ялинка була встановлена подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню, та закріпіть її якомога надійніше. Батькам варто пильнувати за дітьми у кімнаті, де знаходиться новорічна красуня, адже малеча може перекинути її або поранитися.

Прикрашаючи святкове дерево, обирайте легкі прикраси, надавайте перевагу тим, які не б'ються. Вкрай небезпечно використовувати для оздоблення свічки та бенгальські вогні. Перед оздобленням ялинки гірляндами та іншими електричними елементами перевірте їх на справність. Також не дозволяйте дітям самостійно вмикати святкову ілюмінацію.

Найчастішою причиною виникнення пожеж у новорічну ніч є використання піротехнічних виробів.

Купувати такі вироби необхідно лише у спеціальних точках продажу. Уникайте використання несертифікованих товарів, адже їх якість сумнівна і може ставити під загрозу ваше життя та здоров'я. Перед використанням обов’язково ознайомтеся з інструкцією, вона повинна бути вказана на кожному виробі.

Запуск петард, феєрверків, ракет забороняється здійснювати всередині приміщення, з балконів, поблизу житлових, господарських будівель та новорічних ялинок. Піротехніку слід зберігати подалі від приладів опалення (батарей, газових, електричних плит), не варто носити вогненебезпечні вироби у кишенях. В жодному разі не розбирайте вироби та не піддавайте їх механічним впливам. Не слід дозволяти дітям самостійно запускати феєрверки, петарди, ракети, висаджувати у повітря хлопавки, підпалювати бенгальські вогні тощо.

Пам’ятайте, що курити під час роботи з піротехнікою дуже небезпечно для вашого життя. Також не користуйтеся піротехнічними виробами у нетверезому стані.

Бажаємо всім щасливих Новорічних свят!!!

Немирівський районний сектор ГУ ДСНС України у Вінницькій області