Переважна більшість з нас, якщо не сказати, що практично всі, хоча б кілька разів у своєму житті відвідували цю скромну установу. Відділи записів актів громадянського (цивільного) стану, відомі нам як РАГСи, а згодом як органи реєстрації актів цивільного стану, входять до складу органів виконавчої влади. Вони з’явилися на зорі становлення нової пост революційної держави Рад на підставі декрету Ради Народних Комісарів від 18-го грудня 1917-го року «Про цивільний шлюб, про дітей і про ведення книг актів громадянського стану».

Цим декретом встановлювалася нова централізована система обліку і ведення записів цивільного стану, яка йшла на зміну дореволюційної, де цими справами в основному завідували духовні і деякі адміністративні установи. Пізніше, 16-го вересня 1918-го року ВЦИКом був прийнятий відповідний Кодекс законів про акти громадянського стану, а також шлюбного, сімейного і опікунського права з подальшими редакціями та доповненнями.

Функції РАГСів гранично прості, проте знаходитися в гущі подій людських доль під час зовсім не просто. Працівники відділів записів актів цивільного стану з усіх сил намагаються залишатися максимально толерантними і спокійними у своїй роботі, не дивлячись на те, що це зовсім не просто, адже ситуації, які вимагають участі працівників РАЦСу в основному не можуть залишати людей байдужими. Народження і смерть, укладання та розірвання шлюбу, зміна імені та встановлення батьківства, а також удочеріння та усиновлення, видача та відновлення ключових громадянських документів, все це дуже важливо для нас всіх. Приходячи в РАЦС миі сподіваємося на розуміння і в більшості випадків отримуємо його, а разом з ним і кваліфіковане професійне обслуговування. Саме такими рисами можна охарактерирувати працівників Немирівського районного РАЦСу Юлію Бугакову начальника Немирівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції у Вінницькій області та Жевцову Юлію спеціаліста Немирівського районногго відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції у Вінницькій області.

До Дня працівників органів РАЦСу головою райдержадміністрації Юрієм Погорелюком та заступником голови Петром Бугаковим Почесною грамотою було нагороджено колектив Немирівського районного РАЦСу.

"Бажаю вам спокійної роботи і міцного здоров’я, гарного настрою і мудрості, сімейного щастя і якомога більше радісних моментів і в роботі і поза нею" – побажав Юрій Погорелюк.

 

Відділ інформації та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації