Цього року ми відзначаємо дві пам’ятні дати, пов’язані із  вшануванням постаті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Франка: у серпні – 160-річчя від дня народження, а 26 травня – країна вшанувала 100-річчя від дня смерті. Зважаючи на вагомий внесок Івана Франка у становлення української нації, ми не повинні бути осторонь популяризації його літературної, публіцистичної та  наукової спадщини, адже великий Каменяр – це діяч, який уособлює цілу епоху української культури; один із найвидатніших письменників слов'янських народів.

Тому, і Немирівщина, зокрема – районний центр, долучились до відзначення 100-річчя із дня смерті цієї видатної особи, провівши приурочений захід біля пам’ятника Каменяреві у Немирові, до якого долучились представники районної та міської влади, школярі, громадськість.

До вітального слова долучились голова районної ради Володимир Дзевелюк, заступник голови райдержадміністрації Петро Бугаков, Немирівський міський голова Віктор Качур, член Національної спілки письменників України, голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини Василь Кобець, голова Немирівської районної організації «Просвіта» Володимир Яременко та інші. Працівники культури презентували милозвучні українські музичні твори, а школярі – продекламували вірші Івана Франка у пам’ять про його творчий дух та боротьбу за українську національну ідею.

І, як ми знаємо, багатогранним, родючим та надзвичайно українолюбним був талант великого митця. Тому, не дарма 2016 рік проголошено роком Івана Яковича Франка. І нехай ця видатна особистість буде для підростаючого покоління взірцем та показником борця за національну ідею, виховуючи відчуття патріотизму та поваги до нашої історії.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації