Згідно з розподілом видатків у Державному бюджеті України на 2018 рік на державну підтримку галузі тваринництва заплановано виділити 4 млрд. грн.

Відповідно до ст. 32 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» розподіл коштів за напрямами (об’єктами, заходами) за бюджетною програмою "Державна підтримка галузі тваринництва" здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України, погодженим з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Відповідно до Порядку використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 р. № 246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 р. № 342), у 2018 році бюджетні кошти можуть бути спрямовані на державну підтримку галузі тваринництва шляхом здійснення таких виплат:  

1) спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби; 

2) часткове відшкодування:

- вартості закуплених племінних телиць, нетелей та корів молочного, м'ясного і комбінованого напряму продуктивності;

- витрат на закупівлю установки індивідуального доїння; 

3) за вирощені та продані на забій і переробку суб'єктам господарювання, які мають власні (орендовані) потужності для забою тварин, молодняк великої рогатої худоби та свині (крім свиноматок і кнурів) (фізичним особам, фізичним особам - членам виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, а також фермерським господарствам); 

4) спеціальної бюджетної дотації за поголів'я корів м'ясного напряму продуктивності. 

Для уникнення непорозумінь при проведенні таких виплат власники тварин мають дотримуватися законодавства України з ідентифікації та реєстрації тварин:

- своєчасно реєструвати господарства з розведення, утримання, забою, утилізації тварин у Єдиному державному реєстрі тварин;

- своєчасно ідентифікувати усіх тварин у господарстві;

- вчасно подавати дані для реєстрації тварин, усіх переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин. 

Наявність у власника цих тварин та їх відповідність даним Єдиного державного реєстру тварин може перевірятися відповідними контролюючими органами. 

Бюджетні дотації надаватимуться лише на тварин, які ідентифіковані та зареєстровані у відповідному порядку. 

Немирівське районне управління головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області