За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я у кожній третій людині живуть паразити, що складає більше 80% жителів Землі.

Вони отруюють людський організм і спричиняють захворювання шлунково-кишкового тракту,нервової системи,дерматологічні захворювання,алергію.

Зараження на аскаридоз відбувається через воду,овочі та фрукти,які забруднені яйцями. У кишківнику оболонки яєць розчиняються та з них з'являються личинки.

Через стінку кишківника вони потрапляють до кровоносних судин,мігрують організмом і потрапляють до печінки,легенів,головного мозку та інших органів.

Тривалість життя аскариди сягає року, самка кожну добу відкладає у тонкому кишечнику людини більше 230 тис. яєць,які дуже стійкі до впливу зовнішнього середовища.

Основними проявами аскаридозу є частий біль у животі,шкіра стає блідою,помітне зменшення маси тіла,зникає апетит,з'являється нудота,блювота,виникають розлади у роботі кишечника.

Найбільш схильними до захворювання є діти. Потрапляючи до організму дитини,аскариди виділяють у кишечник продукти своєї життєдіяльності,які є сильними алергенами та токсично впливають на організм малюка.

Для виявлення аскаридозу застосовують дослідження калу на наявність яєць аскариди. Дорослі аскариди можуть виявитись при рентгенівському дослідженні,хірургічних втручаннях,чи при ендоскопічних обстеженнях. Тяжкими наслідками аскаридозу є непрохідність кишківника ,що розвивається при його закупорюванні аскаридами,апендицит,ураження печінки. У поодиноких випадках аскариди переміщаються із кишківника у шлунок ,верхні дихальні шляхи ,що призводить до задухи.

Основним профілактичним заходом є дотримання правил особистої гігієни. Ретельне миття рук , а також овочів,зелені,фруктів. При цьому зелень,овочі і фрукти краще попередньо замочувати у воді, а потім їх мити протираючи руками чи серветкою із тканини.