Із 1 січня 2018 року набула чинності нова норма Постанови Кабінету Міністрів України № 409 від 6 серпня 2014 р. "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”. Ця постанова у першу чергу стосується споживачів, які отримують субсидії на оплату житлово – комунальних послуг, мають якісь пільги чи знижки. 

 Новий документ суттєво зменшує соціальні нормативи на електроенергію для населення. Тож у січні управлінням соціального захисту населення всім отримувачам субсидії автоматично зроблено перерахунок раніше призначених субсидій на житлово – комунальні послуги. Але щоб не довелося більше платити з власної кишені, треба буде зменшити щомісячне споживання електрики не менше ніж на 20 кіловат/годин.


 Це означає: не вклався отримувач субсидії чи пільговик в соцнорму - за понаднормові кіловати платитиме з власної кишені. Перевищила сім'я “ліміт” - послуга електропостачання нараховується за повним тарифом.

  Також звертаємо увагу на те, що зміна соціальних нормативів на електроенергію зменшує розмір частки витрат на оплату житлово – комунальних послуг, тобто субсидія зменшується, а платежі громадян на всі види послуг (газопостачання, постачання холодної води, вивезення сміття та ін.)збільшуються.

Заступник начальника управління соціального захисту населення

райдержадміністрації                                                                                                     В.М.Коваленко