Таких сильних шашково-шахових змагань у Брацлаві ще ніколи не було. Нещодавно у містечку над Бугом відбулося велике спортивне свято під назвою «Брацлавщина 2018». У змаганнях з шахів приймали участь дві команди по десять чоловік у кожній. На старт шашкового турніру вийшло п’ятнадцять чоловік, серед яких були досить кваліфіковані спортсмени (1-майстер спорту, 2- першорозрядники).

Змагання проводилися з метою популяризації та розвитку інтелектиальної гри, нагромадження досвіду, зростання майстерності та підведення спортивних та творчих успіхів учасників турніру під лозунгом  -«Ми одна сім’я». Загальне керівництво проведення турніру було покладено на президію федерації шахів Немирівського району, а конкретну участь в підготовці та організації змагання взяв на себе шаховий клуб «Гамбіт» (голова Ю. Радостєв). Відкрив змагання заступник Брацлавського селищного голови А. Марчук, який привітав учасників спортивного свята, побажав їм перемоги і запевнив, що місцева влада і надалі буде підтримувати розвиток шахово-шашкового спорту на Брацлавщині.

У головній команді, де зібралася вся шахова еліта району, змагання проходили в дружній та теплій атмосфері і було своєрідним марафоном, оскільки за п’ять годин необхідно було зіграти дев’ять партій. Спортсмени першої команди грали в шахи с контролем часу – 15 хвилин на партію (рапід). У кожній партії гравці прагнули викладатися на всі 100%, тому, що навіть одна поразка чи нічия можуть відкинути учасника далеко від лідируючої групи. Було зіграно багато змістовних партій, але окремі шахові баталії відбувалися в цікавій та драматичній боротьбі: доходило навіть до палких суперечок, траплялися курйози в ендшпілях, коли й не вистачало великої переваги для виграшу тощо. Тому для досягнення позитивного результату важливе значення мають дебютна підготовка до партії, самопочуття та психологічний настрій.

В першій шаховій команді, серед учасників вищого рейтингу з перших турів, лідерство захопив і в кінцевому підсумку святкував перемогу рейтинг – фаворит В. Жученко (с.Кудлаї), який набрав 7,5 очок. Друге місце виборов з відставанням в одне очко сильний і досвідчений шахіст з м.Немирова П. Орищак, третє місце (6 очок) завоював молодий і талановитий шахіст з с. Ковалівка В. Логоша.

Найкращий результет серед учасників нижчого рейтингу другої шахової команди показав новий гравець М. Клаптюх (м.Немирів), який не програв жодної партії, продемонструвавши впевнену гру і міцні нерви. Чільні друге і третє місця здобули в напруженій і впертій боротьбі відповідно В. Кривошея (с.Ковалівка) та О. Вдовєнков (м.Немирів), які мають великий досвід гри з класичних шахів (найпрестижнійший вид «королівської гри»). Приємно відзначити, що в дорослому змаганні успішно конкурували юнаки Брацлавського агроекономічного коледжу В. Афанащенко, М. Вітвіцький, які показали непогані результати і мають хороші шанси отримати другий шаховий розряд.

В шашковому змаганні перше місце із 100 % результатом здобув майстер спорту з шашок, чемпіон Вінничиини з шашок серед ветеранів Б. Марценюк (смт.Брацлав), друге місце – за ветераном шахово-шашкового спорту Ф. Ясиненцьким (с.Никифорівці), третє місце вибороли з однаковою кількістю очок Л. Куляс (смт.Брацлав) та В. Стасюк (м.Немирів), активні учасники районних та обласних змагань.

Родзинкою турніру стало проведення майстер-класу досвідчених гравців з юними шахістами місцевого шахового гуртка. Стартувало чимало дітей молодшого та середнього шкільного віку, які гідно боролися з старшими майстрами. Це прекрасна ідея, коли діти грають поряд з відомими метрами району, чудовий засіб виховання нового покоління, яке буде любити шахи за те, що вони розвивають мислення, пам’ять, увагу, кмітливість, допомагають долати труднощі та формують почуття відповідальності. Гарну гру продемонстрували юні обдарування Б. Зелінський, А. Орисенко, Б. Любчик, А. Осадчук, О. Сидоров, Є. Тимчик та інші.

Фінансову підтримку турніру забезпечила Брацлавська селищна рада (голова В. Мазур). Переможці отримали грамоти та призи: шахи, шашки, доміно. Були вручені подяки М. Костюку, Б. Марценюку, Ю. Радостєву, С. Чернієнку, В. Шершенюку, Ф. Ясинецькому за пропаганду шахово-шашкової гри серед учнівської та студентської молоді району. Призери шашкового змагання одержали дипломи Немирівської районної організації ВФСТ «Колос» (голова Л. Миговський).

Турнір отримав високе визнання і схвальну оцінку серед його учасників і став справжнім подарунком для любителів стародавньої гри нашого краю. Президент шахової федерації Немирівського району В. Довгань висловив впевненість, що з кожним роком географія та чисельність учасників турніру будуть поширюватися.