Мешканці Брацлава, котрі дочекались своєї черги на отримання житла в селищі, зіткнулись із новою проблемою: приміщення, які були виділені їм, не належить до житлового фонду і, за словами селищного голови, надані попередньою місцевою владою не в нормах закону – в одному випадку. А в іншому – і земельна ділянка, і навіть дерева – не можуть перейти у власність цих людей, адже не знаходяться на балансі селищної ради.  Тому, зіткнувшись із цими питаннями, люди звернулись до представників влади.

Селищний голова Віталій Мазур запросив на зустріч до селищної ради для врегулювання цієї проблеми першого заступника голови Немирівської райдержадміністрації Богдана Урбанського, начальника відділу розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства Юрія Грицуна, в.о. завідувача сектору містобудування та архітектури Ігора Осадчука, а також самих мешканців Брацлава, котрі звернулись в органи місцевого самоврядування, а це представники сімей Поляків, Брус та Крилових. «В селищі може утворитись соціальна напруга, адже люди хочуть щось робити біля свого майна, але заважають неточності в оформленні документів», – зазначив Віталій Мазур.

Присутні ознайомились із необхідною документацією, технічними паспортами на житлову площу, рішеннями про виділення житла тощо, обговорили всі можливі шляхи вирішення поставлених задач. І в результаті дійшли висновку, що основними завданнями має бути проведення технічних обстежень, на основі яких виготовлятимуться відповідні проекти переведення цих квартир із нежитлового до житлового комплексу; землю навколо – передати на баланс селищної ради (на даний час вона перебуває на балансі районної Ради), а в одному із випадків – знаходиться у прибережно-захисній смузі, де узаконити її власникам вдасться лише через суд.

«Ви можете не хвилюватись, ніхто вас ні в якому разі не висилятиме з осель. Суть проблеми полягає лише в одному: привести усі документи у відповідність до законодавства, адже все має бути законно, у правовому полі», – звернувся до присутніх брацлавчан перший заступник голови Немирівської райдержадміністрації Богдан Урбанський. Опісля обговорення в селищній раді комісія районної державної адміністрації разом із місцевими жителями на чолі селищного голови відправились оглянути власне самі житлові площі, навколо яких і постали ці проблеми.

На даний час питання отримання землі жителями Брацлава та узаконення приміщень лікарні під житло перебуває на особливому і постійному контролі райдержадміністрації.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації