6 лютого вступив в дію Закон про посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів. А на початку січня Президент України підписав закон, який дозволяє зменшити заборгованість зі сплати аліментів, а також забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти.

Саме це є приводом збільшення звернень громадян до Гайсинського місцевого центру з надання БВПД з питаннями щодо виплати аліментів.

Отже, що загрожує аліментнику?

-  Заборона на виїзд за кордон для осіб, які більше 6 місяців не платять аліментів.

-   Позбавлення батьків, які ухиляються від спати аліментів, права не давати згоду на виїзд дитини за кордон.

-    Позбавлення прав керувати автомобілем, користуватися зброєю, полювати.

- Введення суспільно корисних робіт до 2 місяців, оплата за які направлятиметься на рахунок дитини для погашення боргу зі сплати аліментів.

-    Скасування всіх видів оплати під час подачі позову до суду в цій сфері.

Посилення кримінальної відповідальності для батьків, які не платять аліменти.

За тим же самим законом мінімальний розмір аліментів на одну дитину зріс з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Нагадаємо, з 1 грудня 2017 року прожитковий мінімум становить: для дітей віком до 6 років – 1 492 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років – 1 860 гривень.

Спосіб стягнення аліментів визначає той з батьків, з ким проживає дитина. У документі також зазначено, що аліменти є власністю дитини, а той з батьків, на ім'я кого вони виплачуються, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.

Крім того, у Міністерстві юстиції презентували публічний реєстр боржників аліментів, які уникають сплати аліментів в інтересах своїх дітей. До реєстру боржників потраплятиме інформація щодо кожного без винятку неплатника аліментів, в адресу якого відкрито судове провадження по несплаті аліментів більше 3 місяців. Дані про недобросовісних батьків буде розміщено на офіційному сайті Міністерства Юстиції.

Щоб отримати безоплатну правову допомогу з питань юридичного характеру, Ви можете звернутись:

- до Гайсинського місцевого центру з надання БВПД за адресою: вул. Івана Франка 28. Телефон: (097) 2246696.

- до Немирівського бюро правової допомоги за адресою: м. Немирів, пров. Некрасова, 6, 1-й поверх.  Телефон: (04331) 21810.