В районній державній адміністрації 05.06.2018 року проведено чергове засідання районного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур.

 

 

 

 Відкрив і вів засідання Урбанський Б.П. - перший заступник голови районної державної адміністрації, голова комітету доступності, який зазначив, що створення належних умов життєдіяльності таких осіб є одним з найважливіших завдань, які гостро стоять перед органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, роботодавцями, громадськими організаціями та всіма небайдужими людьми.

На сьогоднішній день в державі соціальна політика щодо осіб з обмеженими фізичними можливостями набуває  все більшої уваги. Інвалідність на сьогодні є соціальним явищем. Проблема захисту інвалідів у сучасних умовах набуває особливого значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки в загальній структурі населення. Забезпечення вільного доступу і можливості переміщення в різних об’єктах громадського користування є важливим фактором подолання безпорадності й ізольованості людей з інвалідністю. Архітектурна доступність підвищує шанси цих людей знайти роботу, здобути освіту, користуватися громадськими послугами, приймати участь у різних соціальних, культурних, оздоровчих заходах.

Проаналізувавши хід виконання  попередніх протокольних доручень проблема архітектурних бар’єрів, недоступного транспорту, відсутності необхідних гігієнічних зручностей для осіб з інвалідністю у приміщеннях громадського призначення досі залишається гострою, незважаючи на певні зрушення.

   А тому запропонував залишити  на контролі питання і не знімати з порядку денного завдання, які наразі не виконані. Додати об’єкти, які були запропоновані під час проведення засідання  комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при райдержадміністрації до переліку, які потребують проведення робіт із залученням їх до потреб людей з інвалідністю. 

Спеціалістам секторів містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства відділу економіки райдержадміністрації  направити листи в ОТГ та виконкоми сільських рад з рекомендацією при будівництві, реконструкції, ремонту доріг приділяти особливу увагу облаштуванню пішоходних переходів, тротуарів, перехресть вулиць так, щоб інвалідам було зручно перетинати дорогу.

За результатами засідання комітету доступності видано протокольне доручення.

 

Управління соціального захисту населення

райдержадміністрації