На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій 3 серпня,під час робочої поїздки до Немирівського району.

Очільник області ознайомився із роботою міського та районного  центрів ПМСД,  оглянув робочі кабінети, де працюють сімейні лікарі, спілкувався із керівниками медичних закладів та медперсоналом.

 

Торкаючись важливих питань реформування медичної галузі, Валерій Коровій пояснив, чому в процесі реорганізації первинної ланки  на даний час існують значні розбіжності у заробітній платі сімейних лікарів.

«Органи місцевого самоврядування по різному віднеслись до завдань, які перед ними були поставлені,- підкреслив голова ОДА.-  Так, на Вінниччині із 47 Центрів первинної медико-санітарної допомоги лише 24 підписали угоду з Національною службою з питань  охорони здоров’я і повністю пройшли процедуру переходу на нову систему фінансування. Наприклад, якщо Центр ПМСД не підписав таку угоду, то за державною програмою його фінансують у розмірі 230 грн. на одного пацієнта, а ті 24 Центри, що уклали угоду, фінансуватимуться із розрахунку 370 грн. і додатково  будуть застосовуватись  коефіцієнти для обслуговування різних вікових категорій : діти до 5 років ,- коефіцієнт 4, пенсіонери (старші 65 років) – коефіцієнт 2».

Саме ця причина, на думку голови ОДА,  зумовлює строкатість і значні розбіжності у зарплаті сімейних лікарів.: На сьогоднішній день у Вінницькій області  більше 250 сімейних лікарів отримують заробітну плату від 11 до 18 тисяч гривень .В авангарді  реформи «первинки» : Вінниця, Іллінці, Жмеринка, Ямпільський та Немирівський райони. Так, у Ямпільському  районі 6-ти сімейним  лікарям, які підписали більше 2 тис. декларацій із пацієнтами, нараховано  понад 22 тис. грн. заробітної плати. Підвищення матеріальної винагороди стосується і середнього медичного персоналу – медсестер. Відтак, більше 250 медичних сестер отримують зарплату від 6 до 11 тис. грн. Це - перші кроки, які говорять про ефективність  роботи. Насправді, дуже багато залежить від рад, які приймають відповідні рішення. Несвоєчасність прийняття відповідального рішення,  або політизація процесу просування реформ, призведуть до ситуації, коли сімейний лікар, наприклад, у Шаргороді отримуватиме 3700 грн, а у Жмеринці – 16-17 тис. грн.»,- зазначив очільник  ОДА.

Стосовно «кадрового голоду» на сімейних лікарів, то Валерій Коровій підкреслив: «Суттєве збільшення зарплат сімейних лікарів є дуже потужним  економічним стимулом для перепрофілювання терапевтів, що працюють у центральних районних лікарнях пройти  навчання і отримати сертифікат  сімейного лікаря. Для  цього  на Вінниччині створені усі  умови – є угода із Національним медичним університетом ім. М.Пирогова по  перепрофілюванню медичних працівників».

Очільник Вінниччини зазначив, що не варто ідеалізувати ситуацію, або навпаки - впадати у відчай, проте перші позитивні приклади реформи медичної галузі, на його думку,  вселяють оптимізм і формують стимули для тих, хто досі вичікував, рухатись в ногу з реформою.

Довідка

Немирівський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги утворено у 2012 році, 23 травня 2018року заклад із бюджетної установи реорганізовано у комунальне некомерційне підприємство.

На сьогодні загальна кількість працівників КНП «Центр ПМСД» становить 188 чол., штатна чисельність становить 192,25 штатних одиниць, з яких 169,0 фактично зайнято.

У складі КНП «Центр «ПМСД» - 13 лікарських амбулаторій, 5 фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАПів) та 33 фельдшерських пункти (ФПів).

Всі лікарські амбулаторії забезпечені комп’ютерним обладнанням та необхідним програмним забезпеченням МедЕйр.

Протягом семи місяців 2018 року заклад отримував кошти у вигляді медичної субвенції, іншої субвенції від ОТГ та кошти виділені районним бюджетом. Усього отримано коштів 7 млн 654 тис 860 грн.,

У зв’язку із отриманням нового статусу та фінансування від НСЗУ, зріс розмір заробітні плати працівників КНП «Центр ПМСД».

Для порівняння, середня заробітна плата січня 2018 року по закладу  складала  5 тис 313 грн., середня заробітна плата липня  2018 року склала уже 6 тис. 972 грн. і буде продовжувати зростати до кінця року, оскільки її розмір прямо пропорційно залежить від кількості укладених декларацій з пацієнтами. При умові успішного завершення підписної кампанії, до кінця 2018 року заробітна плата сімейного лікаря  буде складати  15 тис 552 грн., сімейної медичної сестри – 10 тис 108 грн.

Станом на 01 серпня сімейними лікарями закладу укладено 15 тис 968 декларацій, що становить майже 50 % від загальної кількості населення району. (від 33081 чол.)

 Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації