Шановні батьки !!!

Зверніть увагу на своїх дітей, з ким вони спілкуються в соціальних мережах.

Інтернет-користувачі збуджені появою нової небезпечної гри. Її вже порівнюють зі скандально відомою грою “Синій кит”, яка поширювалася серед підлітків через соцмережу ВКонтакте і підштовхувала до самогубства.

Нова гра поширюється через месенджер Whatsapp. Її суть в тому, що в контактах з’являється користувач на ім’я MOMO, який надсилає страшні картинки і змушує здійснювати жорстокі дії. Припускають, що мета її та ж, що і у “Синього кита” – змусити підлітка накласти на себе руки.

У чому суть гри:

Повідомляється, що анонімний співрозмовник під ніком MOMO надсилає учаснику моторошні фотографії із зображенням сцен насильства, а потім пропонує виконувати різні накази, а в разі відмови починає загрожувати.

Крім картинок, які розсилають учасникам, виділяється також зображення, яке стоїть на аватарці MOMO. Це фото скульптури, створеної компанією Link Factory. Її вперше виставили в галереї жахів Vanilla Gallery в 2016 році. Скульптура зображує моторошний бюст істоти, схожої на жінку, з виряченими очима і гротескною усмішкою, на пташиних лапах. Це робота японського художника Мідорі Хаясі, який ніяк не пов’язаний з грою MOMO.

Як з’явилася гра MOMO:

Про нову смертельну “розвагу” стало широко відомо після самогубства 12-річної дівчинки в Аргентині. Вона наклала на себе руки на задньому дворі свого будинку 29 червня. Перед скоєнням суїциду вона записувала себе на відео. Поліція підозрює, що хтось змусив її накласти на себе руки.

Співробітники поліції зламали її телефон, щоб знайти інформацію про її листуванні в месенджерах. Підозра лягла на 18-річного юнака, з яким дівчинка спілкувалася в соцмережах незадовго до смерті.

Імовірно гра почалася з групи в Facebook, учaсникaм яка запропонувала поспілкуватися з незнайомцем. З Momo зв'язано по меншій мірі сім телефонних нoмерів з кoдaми Япoніі і країн Латинської Америки.

“Злочинці можуть використовувати гру для крадіжки особистої інформації, підбурювання до самогубства або насильства, знущання, вимагання та виникнення фізичних і психологічних розладів, таких як неспокій, депресія і безсоння”, – заявили у відділі по боротьбі з кіберзлочинністю в Мексиці.

Будьте небайдужими  до своїх дітей!

Служба у справах дітей Немирівської райдержадміністрації