Цікавим завершенням навчального року для учнів 4 класу були екскурсії до Шабелянського лісу та поїздка до міста Вінниці.

З гарним настроєм 23 травня вирушили маленькі мандрівники шкільним автобусом до Шабелянського лісу - найбільшої бази партизанської діяльності на території нашого краю.  Школярі ознайомилися з історією виникнення партизанського руху, відвідали землянки. Для учнів проведено виховну годину в зеленому класі.  Діти цитували вірші, поклали квіти до могил партизанів, вшанували хвилиною мовчання загиблих. Особливо їх вразила історія про життя  партизанки Люсі Яворської.

Незабутня зустріч для учнів з 300-літнім дубом, яка викликала захоплення від його розмірів: висоти 28 м і  діаметра 160 см.  Малеча з радістю обнімала дерево і вірила, що можна набратися сил.

Ось червень і настала довгождана пора відпочинку  та канікул, яких всі діти так з нетерпінням чекають.  Отож не забарилась приємна звістка для   учнів класу про поїздку до міста Вінниця.  Спочатку ми завітали до Подільського зоопарку. Нашу увагу привернув  охайний вольєр «Світ птахів», нові загорожі для оленів та зубрів, кольорові клітки для мавп. Діти з цікавістю розглядали  ведмежат, молоду альпаку, оленів, лань, гривастих баранів  та диких свиней. Найбільше учнів вразило спостереження за різними мавпочками, верблюдом та вовками. І все це маленьким мандрівникам потрібно було роздивитися, обнюхати, оббігати, виміряти, що їм і вдалося.

Потім діти відвідали «Макдо́нальдс», відпочили на ігровому майданчику . Наприкінці нашої подорожі ми долучилися до світу прекрасного,  відвідавши фонтан Roshen. Це найбільший в Україні і в Європі  фонтан. За оцінками експертів входить в десятку найкращих фонтанів світу. З великою цікавістю дивилися дитячі оченята на феєричне шоу.

Час пролетів швидко. Радісні та втомлені    школярі поверталися додому в Ситківці, адже побачили багато цікавого. Про результативність екскурсій свідчить бажання дітей ще раз сюди повернутися.

Чернецька О.А., класовод 4 класу