Шановні батьки!

Відповідного до чинного законодавства Ви несете відповідальність за життя, здоров’я своїх дітей. Останнім часом в Україні почастішали випадки викрадення дітей. Пропонуємо Вам наступну інформацію як захистити дитину від викрадення.

Щоб заманити дитину викрадачі використовують різні способи.

Серед найпоширеніших – представитися знайомими батьків і запропонувати дитині відвезти її до мами чи тата, які зараз нібито в лікарні. В іншому випадку – дитину просять показати кудись дорогу. Ясна річ, за допомогу пропонують подарунок або цукерки.

Як захистити дитину?

  1. Поясніть дитині, що вона не повинна розмовляти з незнайомими людьми і брати щось у них із рук. Тим більше, не зобов’язана нікого проводжати! Якщо щось  видасться  підозрілим, нехай кричить і кличе на допомогу.
  2. Встановіть маячок на мобільний телефон дитини. Так ви будете знати, де вона знаходиться, а також чути, про що дитина розмовляє з незнайомими людьми.
  3. З допомогою “розумного годинника” можна обмежити маршрут, від якого ваша дитина не повинна відхилятися. Однак при цьому поясніть їй, що цим ви не обмежуєте її свободу, а забезпечуєте безпеку.
  4. Придумайте з дитиною кодове слово. Наприклад, пропелер. Якщо на вулиці хтось видається знайомим батьків і пропонує відвести дитину додому, він обов’язково повинен знати це слово. Інакше від незнайомця потрібна триматися подалі.

Пам’ятайте, що життя Вашої дитини у Ваших руках, будьте пильні.

 Служба у справах дітей   райдержадміністрації