Про розвиток сільської медицини на Вінниччині, а саме – про створення нових амбулаторій, говорили фахівці Департаменту охорони здоров’я ОДА під час наради з головними лікарями закладів первинної медичної допомоги та головами сільських рад.

За словами директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Людмили Грабович,  до основних питань, які необхідно вирішити найближчим часом, належить затвердження та оформлення відповідних документів для отримання земельних ділянок під будівництво лікувальних закладів.

«Учасники  наради вже продемонстрували свої проекти на будівництво. Надалі будуть представлені документи, які б засвідчували спроможність забезпечити будівництво і функціонування закладів. Законодавство у сфері охорони здоров'я також передбачає співфінансування таких проектів з місцевих бюджетів у розмірі 10%»- зауважила Людмила Грабович.

 Наразі є п’ять об’єктів, які отримали співфінансування на загальну суму понад 3 млн грн, та знаходяться у таких населених пунктах як:  с. Багринівці (Літинський район), с.Дашківці (Літинський район), с. Студена (Піщанський район), с. Білопілля (Козятинський район) та с. Морозівка (Мурованокуриловецький район).

 Нагадаємо, що під час реформи сільської медицини в Україні амбулаторії сімейного лікаря, а також ФАПи не закриватимуть. Загалом, передбачено збільшення кількості медичних закладів у сільській місцевості.

Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації