У наш час важко знайти людину, яка б хоч раз у житті не опинялася в складних життєвих обставинах, але в більшості випадків людина власноруч намагається впоратись зі своїми проблемами. Щоправда, виходить це не у всіх і не  завжди, а череда негараздів поступово перетворюється на цілий комплекс проблем, вирішити які, можна лише за допомогою фахівців. Слід зазначити, що більшість проблемних ситуацій можна вирішити самотужки, але є й такі проблеми, для вирішення яких потрібна злагоджена робота усіх суб’єктів соціальної роботи.

З метою проведення подальшої  ефективної співпраці, 09.10.2018 року, заступником голови районної адміністрації Бугаковим Петром Васильовичем, проведено координаційну раду у справах дітей при Немирівській районній державній  адміністрації. Під час засідання ради розглядалось питання охопленням навчанням дітей шкільного віку.  Як повідомила   Ємець Наталія Василівна, головний спеціаліст відділу освіти районної державної адміністрації,  станом на 09.10.2018 всі діти шкільного віку охоплені навчанням. У вересні поточного року в загальноосвітніх закладах району проводився рейд «Урок». Класні керівники протягом місяця проводили обстеження житлово-побутових умов дітей, які потрапили в складні життєві обставини. Педагогічними колективами  навчальних закладів проводилася відповідна робота по охопленню  дітей навчанням. Зокрема ведуться книги   обліку та руху учнів, особові справи, облік відвідування занять. Видаються накази про зарахування та відрахування учнів. Проводиться профорієнтаційна та роз’яснювальна робота серед підлітків та їхніх батьків.

На засіданні ради виступила Сташевська Наталія Миколаївна, заступник директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Вона  повідомила, що протягом III кварталу  2018 року працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідано 181 сім’ю, складено початкову оцінку потреб 53 сімей, на вихованні яких 109 дітей. В результаті роботи 11 сімей (23 дитини) взято на облік, як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Загальна кількість сімей,  які перебувають на обліку як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах, станом на кінець звітного періоду 31 сім’я (83 дитини).

Протягом звітного періоду було проведено 5 засідань Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. На розгляд комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації, було винесено справи 3-х сімей, з питань неналежного виконання батьківських обов’язків.

В результаті соціальним супроводом охоплено 19 сімей, на вихованні яких знаходиться 41 дитина. З позитивним результатом знято з соціального супроводу 8 сімей, на вихованні яких знаходиться 19  дітей.

Заступник начальника відділу превенції Немирівського відділення поліції Головного управління поліції у Вінницькій області, Долінський Сергій Андрійович, на засіданні координаційної ради повідомив, що протягом III кварталу 2018 року працівниками Немирівського ВП ГУНП у напрямку захисту прав дітей вживалось ряд організаційних і практичних заходів, спрямованих на належне виконання завдань, з питань вчинення дітьми правопорушень, втягнення їх у протиправну діяльність, запобігання бездоглядності, попередження та розкриття злочинів, боротьби з наркозлочинністю.

З метою підвищення рівня правосвідомості неповнолітніх, працівниками сектору ювенальної превенції проведено 64 лекцій та виступів в навчальних закладах району на теми: «Відповідальність починається з мене», «Попередження вживання наркотиків. Наркотики  і закон », «Користь і загрози інтернету», «Поняття насильство», « Запобігання торгівлі людьми», «Поняття права дитини», «Поняття булінг та його види» та ін. З початку року проведено 22 профілактичних заходи з дітьми, зокрема: « Дитина учасник дорожнього руху», «Кібербулінг», «Дитина в правовому суспільстві», « Малюнок».

За підсумками роботи координаційної ради у справах дітей, члени засідання внесли свої пропозиції щодо плану роботи  на наступний звітній період.

Служба у справах дітей райдержадміністрації