Одним із аспектів всебічного розвитку особистості є висока правова культура. Адже не можна вважати фізично здорову людину гармонійно розвиненою, коли вона, маючи широкі знання, добре працюючи або навчаючись, порушує закони, права. Здатність людини розуміти правила співжиття і вимоги законів та відповідним чином поводитися не є вродженою, вона формується під впливом спеціальних виховних заходів, є наслідком спілкування з іншими людьми, участі в різних видах діяльності.

Правове виховання — виховна діяльність школи, сім'ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки школярів.     Необхідність організації правового виховання учнівської молоді зумовлена розбудовою Української держави, існування якої немислиме без відповідного рівня правової культури її громадян, необхідністю подолання правової неграмотності.

З метою профілактики правопорушень, насильства серед дітей, алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з районним центром зайнятості, районним центром для сім’ї, дітей та молоді  проведено виїзний лекторій  на тему «Підліток у правовому суспільстві»  3 жовтня 2018 року в Ковалівському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей», яким  охоплено 70 дітей та 10 жовтня 2018 року в Вовчоцькій ЗОШ І-ІІ ступенів, яким охоплено 12дітей. Зустріч пройшла у формі бесіди, діти були попереджені про наслідки скоєння правопорушень. Було продемонстровано відеосюжет  з розповідями неповнолітніх, які відбувають покарання за вчинені  злочини. Окрема увага була приділена темі шкільного насильства. Практичний психолог центру для сім’ї, дітей та молоді розповіла про прийоми і методи протистояння шкільному насильству (булінгу). Представник районного центру зайнятості розповіла учням про варіанти пошуку майбутньої професії.

Служба у справах дітей райдержадміністрації