У школах, починаючи з 9-го класу, мають бути запроваджені обов’язкові профорієнтаційні тести для визначення здібностей молодої людини та сприяння їй у виборі майбутньої професії. 

  Про це повідомив виконуючий обов’язки Голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко під час круглого столу в Києві, інформує ДСЗ.

   “За даними ПРООН 52% молодих людей в Україні не працює за отриманою спеціальністю.

  Тобто більше половини молоді здобувають професію, яка після випуску їм взагалі не потрібна. У кінцевому результаті молодь вимушена перенавчатись та витрачати на це додатковий час та ресурси. Так відбувається тому, що школярі при виборі майбутньої професії та закладу, де її опанувати, не знають ким хочуть бути, не знають, до чого лежить їхня душа. Тому ми маємо запровадити обов’язкові тести із профорієнтації ще у шкільному віці, аби молоді люди вчасно виявляли свої здібності та правильно застосували їх у майбутньому”, – зазначив С. Кравченко

   За його словами, вибір майбутньої професії для молодих людей є одним з найважчих рішень у житті, і професійні психологічні тести можуть допомогти їм краще розгледіти власні сильні сторони. С. Кравченко відмітив, що найчастіше при виборі професії молодь керується не своїми професійними здібностями чи бажаннями, а баченням своїх батьків. Паралельно із запровадженням обов’язкової профорієнтації молоді, за словами в. о. Голови ДСЗ, у країні має бути запроваджений короткостроковий та середньостроковий прогноз ринку праці. Таким чином, молоді люди при виборі майбутньої професії будуть бачити затребуваність обраної ними спеціальності у розрізі до 7 років.

  До відома, у січні-травні 2016 року у державній службі зайнятості перебували на обліку 331,8 тис. осіб у віці до 35 років. У цей період за направленням служби зайнятості знайшли роботу 126,5 тис. осіб молодих громадян. Профорієнтаційними послугами у січні-травні поточного року було охоплено 426,9 тис. осіб у віці до 35 років. Професійне навчання пройшли 33,4 тис. безробітних з числа молоді. 

  Крім того, 1,5 тис. молодих осіб організували підприємницьку діяльність за рахунок виплати допомоги по безробіттю одноразово.

  За даними Державної служби статистики у 2015 році рівень зайнятості серед осіб у віці 25-29 років становив 71,8%. 

  Рівень безробіття, визначений за методологією Міжнародної організації праці (МОП) серед молоді у віці 25-29 років у 2015 році становив 11,2%. Серед осіб у віці 15-24 роки  цей показник становив  22,4% та був більш як удвічі вищий, ніж цей показник серед всіх вікових груп.

Відділ комунікації з громадськістю та ЗМІ ДСЗ (ЦА), тел. 284-39-24, 289-40-79