Згідно положень Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій”(   №1411-VІІІ від 02.06.2016р.) у зв’язку з набранням чинності змін до Податкового кодексу України з 01.07.2016 року податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) справляється з суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо  їх розмір  перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку за місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення. Базою оподаткування у 2016 році є сума пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у частині, що перевищує 10740 грн. на місяць.

З 01.07.2016 року змінено ставку податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) : перевищення пенсійних виплат понад установлений розмір (у поточному році 10740 грн.) обкладатиметься податком на доходи фізичних осіб за ставкою - 18%.

Оподаткуванню не підлягають пенсії призначені учасникам бойових дій , інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту”.

Щодо виплати пенсії працюючим пенсіонерам:

Верховною Радою України не було підтримано передбачені  ухваленим законопроектом (реєстраційний № 4542) пропозиції щодо скасування понижуючого коефіцієнта для виплати пенсій працюючим пенсіонерам . Тому впродовж цього року працюючі пенсіонери , розмір пенсії яких перевищує 150% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, продовжуватимуть отримувати пенсію, на 15% меншу від призначеної ( крім інвалідів І,ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій , осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту”) А пенсіонери , що працюють на спеціальних посадах (посади державної служби та прирівняні до них посади), до кінця цього року взагалі не будуть одержувати призначену їм пенсію( крім інвалідів І,ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій , осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту”)

На даний час на обліку в управлінні знаходиться 1904 працюючих пенсіонера , з них отримують пенсію, на 15% меншу від призначеної -277 осіб., та 26 пенсіонерам виплата пенсії припинена в зв’язку з роботами на спеціальних посадах.

Управління Пенсійного фонду України у Немирівському районі Вінницької області