❓ Я працював у Іспанії. Чи буде мені призначено пенсію за стаж, набутий у цій країні?

⬜️ Питання призначення пенсії громадянам України, які працювали на території Королівства Іспанія, врегульовані положеннями Угоди між Україною і Королівством Іспанія про соціальне забезпечення громадян від 07.10.1996 (далі – Угода).

⬜️ Угоду укладено за пропорційним принципом фінансування пенсій, згідно з яким кожна сторона призначає і виплачує пенсію за страховий стаж, набутий на своїй території.

⬜️ Водночас для визначення права на пенсію беруть до уваги також страховий стаж, набутий на території іншої договірної сторони.

⬜️ Для розгляду питання щодо призначення пенсії компетентні органи України та Іспанії обмінюються формулярами зв'язку й надсилають одна одній підтвердження страхового стажу.