Державна підтримка аграрного сектору у 2018 році

7 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив Програми підтримки аграрного сектору за основними напрямами у рамках Державного бюджету на 2018 рік.

Основні напрямки державної підтримки  аграрного сектору, які діяли  у  2018 році:

І. ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ТВАРИННИЦТВА

Право на отримання коштів за цією державною програмою мали:

1.Агровиробники, які  реконструювали тваринницькі комплекси.

-25% компенсація тіла кредиту залученого на будівництво або  реконструкцією комплексів в галузях свинарства, птахівництва та ВРХ.

-30 % відшкодування вартості, введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, побудованих без залучення кредитних коштів якщо не задіяні кредитні ресурси.

-3% здешевлення кредитних ресурсів, залучених на проекти із розвитку аквакультури, вівчарства, козівництва.

2. Агровиробники, які утримують молочних корів.

Сільськогосподарським підприємствам компенсувалось 1500 грн. на дійну корову в рік.

1. 3. Агровиробники, які закупили племінне поголів’я.

-50% компенсації вартості високопродуктивного поголів’я, а також біологічного матеріалу та ембріонів .

1. Громадяни (фізичні особи), які утримують молодняк  ВРХ

ІІ. ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА РОЗВИТКУ САДІВНИЦТВА ТА ВИНОГРАДАРСТВА

80% вартості посадкового матеріалу  компенсовувалось державою, при умові що посадковий матеріал  вирощений в Україні.

ІІІ.ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ ТА КООПЕРАТИВІВ

Право на отримання коштів за цією державною програмою мали:

Фермерські господарства

Даною підтримкою передбачалось:

- здешевлення кредитів для фермерських господарств  під 1% річних у гривні;

- 100% компенсація вартості закупленого українського насіння;

- 15% додаткова компенсація вартості сільгосптехніки.

Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (СОК)

В рамках підтримки та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів держава  співфінансувала проекти, які реалізовувальсь СОК в тваринництві, садівництві, будівництві овоче- та фруктосховищ відшкодовуючи  70% витрат на придбання нового обладнання для них.

ІV.ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА  СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКАМ (ЗДЕШЕВЛЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ  ТЕХНІКИ)

Дана програма передбачала  бюджетну дотацію 25% на придбання техніки вітчизняного виробництва.

Державна підтримка аграріїв у 2019 році очікується за такими напрямками:

127,16 млн грн— на фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів;

• 881,79 млн грн— на отримання часткової компенсації (25%) вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. Вона надається за придбання техніки, яка входить до переліку вітчизняної техніки і обладнання для АПК, затвердженого комісією Мінекономрозвитку;
  • 800 млн грн— на розвиток фермерських господарств для часткової компенсації вартості закупленого насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції та надання консультативних послуг, фінансової підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, часткової компенсації (15%) вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, а також для здешевлення кредитів.
  • 3,5 млрд грн— на підтримку тваринництва, зберігання і переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва). Держпідтримка зменшена на 0,5 млрд грн в порівнянні з 2018 роком і додані напрямки для підтримки зі зберігання та переробки сільськогосподарської продукції та рибництва. На тваринництво передбачені дотації 2500 гривень на голову молодняку ​​великої рогатої худоби — надається фізичним особам,              1500 гривень на голову корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму — надається юридичним особам, а також компенсація 50% за покупку племінних ресурсів та компенсація за будівництво тваринницьких комплексів.
  • 400 млн грн— на розвиток хмелярства, закладку молодих садів,   виноградників та ягідників і нагляд за ними. Передбачена 80% компенсація вартості саджанців.

Після ухвалення Кабінетом Міністрів України Програм підтримки аграрного сектору на 2019 рік, за основними напрямами, затвердяться Порядки використання коштів з державного бюджету ( орієнтовно в лютому місяці 2019 року).

Відділ агропромислового розвитку

районної державної адміністрації