Я народилася 27 липня 1965 року, маю 35 років трудового стажу. Із 25 вересня 1990-го живу в зоні гарантованого добровільного відселення, маю відповідне посвідчення. Чи маю я право на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку? Якщо так, то в якому році?

 

⬜️ Право на зменшення пенсійного віку мають особи, які проживають на територіях радіоактивного забруднення.

⬜️ Так, для осіб, які проживали в зоні гарантованого добровільного відселення, статтею 55 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796 (далі — Закон 796) передбачено зменшення пенсійного віку на три роки та додатково на один рік за два роки проживання в цій зоні, але не більше ніж на шість років. Право на зменшення пенсійного віку мають особи, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше трьох років.

⬜️ Оскільки Ви не маєте необхідних трьох років проживання або роботи в зоні гарантованого добровільного відселення станом на 1 січня 1993 року, підстави для зниження пенсійного віку згідно з Законом 796 у Вас відсутні.