30 січня в селах Мухівці, Шолудьки та Малої Бушинки  що знаходяться на території Муховецької сільської ради,  було підведено підсумки роботи за 2016-2018 роки та обговорено перспективні плани розвитку території громади на 2019-2021 роки.

Участь в обговоренні взяли перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Урбанський, начальник управління економіки

райдержадміністрації Олександр Яхно, головний спеціаліст сектору містобудування та архітектури райдержадміністрації Ігор Осадчук, працівники сільської ради, депутати, жителі громади.

Із звітом про проведену роботу та плани виступила сільський голова Лідія Усаченко, зокрема вона зазначила, що: орієнтиром розвитку громади впродовж трьох останніх років була стратегія збалансованого розвитку, відповідно до якої щорічно розроблялася програма соціально – економічного розвитку громади.

Пріоритетом  у розвитку громади став:

Розвиток соціальної інфраструктури громади; підвищення економічного розвитку громади; духовне відродження та створення  зони зеленого туризму на території сільської ради; задоволення  соціальних та побутових потреб мешканців громади.

Одним із пріоритетних напрямів в роботі є реалізація вищезазначених завдань  участь у конкурсах проектів соціально – економічного розвитку територіальних громад. Залучаючи кошти різних джерел: державного, обласного та  районного бюджету, бізнесу, громади, вирішено важливі питання життєдіяльності територіальної громади.

За рахунок участі у обласних конкурсах розвитку територіальних громад, проведено  освітлення вулиць сіл Шолудьки та М. Бушинка та проводяться роботи у Мухівцях. Над цим питанням сільська рада буде працювати  і в подальшому.  Протяжність вже завершеного  будівництва мережі зовнішнього освітлення  становить 5км.

За рахунок підтримки державного фонду регіонального розвитку територіальних громад та  Народного депутата  України Р.Є.Демчака, проведено капітальний ремонт із заміною на енергозберігаючі вікна та реконструкцію діючої котельні з встановленням твердопаливних котлів в ДНЗ «Калинонька».

За кошти місцевого бюджету проведено косметичні ремонти закладів освіти та культури, а також частково проведена заміна вікон в будинку культури в с. Мухівці.

Пріоритетним напрямом 2018 року був ремонт сільських доріг. В минулому році проведено ремонт вулиць Перемоги, Вишневої, А.Мухи, Б.Хмельницького, в лікарській амбулаторії проведено встановлення твердопаливного котла допомогу у здійсненні робіт надала Немирівська філія ПрАТ «Зернопродукт МХП.  Це питання ще не завершене і над ним потрібно ще багато працювати, щоб досягти певного результату

Пріоритетом перспективного розвитку громади на 2019-2021роки буде робота:

Щодо поліпшення якості послуг закладів соціальної сфери; утвердження принципів духовності, розвитку  та  збереження культурної спадщини; підвищення рівня безпеки довкілля; підприємництво; ремонт сільських доріг.

Зокрема, планується провести капітальний ремонт (заміна зовнішніх вікон та дверних блоків) будівлі Муховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

- Провести ремонт даху в закладах культури всіх трьох населених пунктів ради;.

- Створити умови жителям населених пунктів для роздільного збору сміття (обладнати майданчики, встановити контейнери).

- Продовжити ремонт сільських доріг сіл Шолудьки, М. Бушинка та Мухівці.

-Завершити обладнання спортивного та ігрового майданчика на місцевому сільському стадіоні.

На  запитання жителів території сільської  ради дали інформацію перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Урбанський, голова сільської ради Лідія Усаченко та начальник управління економіки райдержадміністрації Олександр Яхно.

Підводячи підсумки зустрічі Богдан Урбанський  зазначив, що реалізація проектів, передбачених цим Планом, дасть можливість розвинути такі соціально важливі галузі як освіта, охорона здоров’я, культура,  покращити стан інфраструктури, створити нові робочі місця та залучити додаткові інвестиції.