1 лютого в Брацлавській селищній раді відбулась перша у 2019 році сесія на якій одним з питань порядку денного було обговорення та затвердження Плану перспективного розвитку територіальної громади на період 2019-2021 років.

У сесії взяли участь,  голова райдержадміністрації Юрій Погорелюк, начальник управління економіки  райдержадміністрації Олександр Яхно, начальник

Немирівського ВП ГУНП у Вінницькій області Олександр Король, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Тетяна Топольська,  головний лікар Немирівської ЦРЛ Павло  Ткачук, головний лікар Центру ПМСД Василь Божко, головний спеціаліст-юрисконсульт райдержадміністрації Лариса Кривонос,  депутати селищної ради, громадськість селища.

На сесії  було заслухано звітну доповідь голови селищної ради Віталія Мазура, який детально ознайомив присутніх про роботу селищної ради, її виконавчого комітету за останні три роки, основні напрямки діяльності, здобутки та перспективи на майбутнє. Серед здобутків названо розпочату реконструкцію дитячого садка с. Монастирське, частковий ремонт покрівлі та заміну вікон в Брацлавському НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. № 1-гімназія", реконструкція мереж зовнішнього освітлення протяжністю 1 км, в смт Брацлав та 3 км, в с.Грабовець.

За рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій у 2017 році придбано музичну  апаратуру для Брацлавського селищного будинку культури.

Також за рахунок природоохоронного фонду у 2017 році придбано 39 контейнерів для збору твердих побутових відходів.

Протягом 2019-2021 років заплановано здійснити будівництво футбольного поля зі штучним покриттям в смт Брацлав та реконструкцію мереж водогону в смт Брацлав орієнтовною протяжністю 16,2 км.

Але головним пріоритетом розвитку Брацлавської селищної ради  було визначено капітальний ремонт дорожнього покриття частини вул. Свято-Миколаївської з влаштуванням тротуарів, протяжністю 810 м. Проектно-кошторисну документацію для реалізації даного об’єкту планується коригувати в цьому році.

По завершенню  голова райдержадміністрації Юрій Погорелюк відмітив успіхи в розвитку громади, загострив увагу на питаннях на які місцевій владі слід звернути увагу в першу чергу. А також зазначив : що, саме  завдяки бюджетній децентралізації, значний фінансовий ресурс залишається в громадах, що дає можливість розподіляти та використовувати їх для потреб  громади. Розробивши план перспективного розвитку території на 2019 -2021 роки, ми усвідомлюємо всю складність завдань і ту високу відповідальність за майбутнє громади. Бажаю, щоб цим почуттям пройнявся кожен житель громади, бо тільки об’єднавши зусилля влади, громади і бізнесу, ми можемо досягти поставленої  мети – поліпшення якості життя населення.

Також голова райдержадміністрації зазначив що 26 грудня 2018 року набули чинності Закон України «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та 31 січня 2019 року Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи». Детальніше про зміни в законодавстві розповіла юрисконсульт райдержадміністрації Лариса Кривонос.

Вичерпні відповіді присутні також отримали з актуальних питань щодо нарахувань і отримання субсидій та реалізації медичної реформи первинної ланки.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації