7 лютого, в приміщенні обласної державної адміністрації заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк  зустрівся із керівниками районних, міських, міськрайонних організацій Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). В зустрічі взяли участь : заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк,  голова Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин, керівники структурних підрозділів ОДА. 

До порядку денного наради увійшли питання щодо відзначення в області  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан,  а також  обговорення проблем соціального і медичного забезпечення ветеранів афганської війни  та взаємодії органів державної влади з обласною Спілкою ветеранів війни в Афганістані.

У вступному слові Олександр Крученюк зазначив: «Ще на один рік віддалилися від нас події в Афганістані початку 80-х. Вже сплило стільки часу, що дійсно є підстави вважати ветеранами всіх вас – тих, в чиє життя так несподівано і так безжалісно, починаючи з 79-го року, увірвалася війна. Воїни-афганці продемонстрували вірність присязі, мужність та героїзм,  самопожертву, заради бойових побратимів, увесь джентльменський набір справжнього воїна-українця».

Заступник голови ОДА щиро подякував ветеранам Афганської війни за незбориму силу духу, героїзм, за вистраждане та звершене та висловив переконання, що воїни-афганці завжди будуть яскравим взірцем для українських патріотів.

«Обласна влада  завжди буде підтримувати ініціативи громадського руху ветеранів бойових дій, спрямовані на збереження традицій військового братерства та консолідацію суспільства»,- запевнив посадовець.

Також Олександр Крученюк проінформував присутніх щодо організації та проведення в області заходів з нагоди  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Він, зокрема, зазначив : «Головою обласної державної адміністрації підписано розпорядження «Про відзначення на Вінниччині у 2019 році Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан», відповідно до якого на наступному тижні, з 13 по 15 лютого, в обласному центрі, районах і містах відбуватиметься  комплекс різноманітних заходів».  Плануються такі обласні заходи:

13 лютого: 15.00 год. – зустріч та концертна програма з нагоди відзначення 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан в обласному клінічному госпіталі для ветеранів війни;

14 лютого: 10.00 год. – презентація книги «Вони пройшли крізь вогонь» в обласному краєзнавчому музеї;

12.00 год. – урочистості та святковий концерт в обласній державній адміністрації з врученням Почесних грамот ОДА та обласної Ради та матеріальних заохочень;

15 лютого:12.00  год. мітинг-реквієм та покладання квітів у м. Вінниці до пам’ятника воїнам - інтернаціоналістам, які загинули під час війни в Афганістані та до пам’ятного знаку Небесній сотні і героям АТО. 

У свою чергу, голова Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин  озвучив низку наболілих питань, які були запропоновані до обговорення на нараді: навчання дітей учасників бойових дій в Афганістані у ВУЗах області за державний кошт із виплатою соціальних стипендій; надання земельних ділянок воїнам афганцям; медична допомога,зокрема – компенсація дорогих оперативних втручань, відшкодування вартості ліків тощо. Також на нараді обговорювались питання стосовно пільг для учасників бойових дій в Афганістані та членів їх сімей в пенсійному забезпеченні,  оплаті житлово-комунальних послуг, проїзду у транспорті і т.п.

Керівники департаментів та управлінь ОДА  ґрунтовно й аргументовано відповідали на запитання та брали до уваги і  подальшого вирішення  усі зауваження виступаючих.

Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації