Немирівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді впроваджує послугу «Патронат над дитиною», як новий вид тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини у сім’ї на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин – зазвичай до трьох місяців (іноді до шести).

Сімейний патронат - це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, що передбачає:

– тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатних вихователів;

– комплексну підтримку батьків дитини у вирішенні сімейних проблем та подоланні складних життєвих обставин;

– за неможливості повернення дитини у свою сім’ю – пошук для неї нової люблячої родини.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі та мають позитивний досвід виховання дітей у сім’ї (крім осіб зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України). ​

Відомо, що у майбутньому патронатні сім’ї мають замінити в Україні інтернати та соціально-реабілітаційні центри. Відтак, метою влаштування дитини до сім’ї патронатних вихователів є:

– екстрене надання «даху над головою»;

– тимчасове влаштування до повернення у біологічну сім’ю;

– тимчасове влаштування до усиновлення;

– влаштування для оцінки стану і розвитку дитини;

– влаштування для реабілітації дитини (насилля, жорстоке поводження, педагогічна занедбаність);

– влаштування дитини-інваліда для зміни вражень і перепочинку батьків;

– влаштування старшого підлітка для підготовки до самостійного життя.

Патронатні вихователі будуть отримувати щомісячну соціальну допомогу (так звану зарплату) у розмірі п`яти прожиткових мінімумів (на сьогодні це 9265 гривень – ред.), а також по два прожиткові мінімуми на кожну дитину, влаштовану до сім`ї патронатного вихователя, (на сьогодні це 3706 гривень – ред.). Таким чином соціальні виплати будуть збільшуватися відповідно до того, як збільшуватиметься прожитковий мінімум.

В Україні з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум зріс на 76 гривень – до 1853 гривень (на одну особу в розрахунку на місяць). Також у держбюджеті на 2019 рік передбачений такий розмір прожиткового мінімуму: з 1 липня 2019 року – 1936 гривень; з 1 грудня 2019 року – 2027 гривень (джерело – zakon.rada.gov.ua).

Патронатним вихователем може стати людина, яка пройшла навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім’ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров’я в період надання цим дітям послуги сімейного патронату.

Щоб пройти навчання, потрібно звернутися до Немирівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на інформаційну зустріч,  пройти консультацію з психологом та зібрати всі необхідні документи (медична довідка про стан здоров`я, сертифікат від психіатра, сертифікат від нарколога, довідка про відсутність судимості).

За інформацією звертатися:

м. Немирів, пров. Некрасова,6 тел. (04331) 2-21-76, 2-26-08