У зв’язку з початком весняно-польових робіт рятувальники ДСНС України звертаються до громадян з проханням бути вкрай обережними під час проведення земельних робіт. Адже, непоодинокими є випадки, коли на власних присадибних ділянках та городах громадяни знаходять підозрілі предмети, схожі на вибухонебезпечні.

При знаходженні вибухонебезпечного предмету (ВНП) або схожого на нього предмета необхідно: добре запам’ятати місце знаходження ВНП; встановити попереджувальні знаки або огорожу навколо ВНП; негайно оповістити про небезпечну знахідку в місцеві органи влади.

Для пристрою огорожі можливе використання різних підручних матеріалів (жердини, мотузки, шматки матерії, каміння та інші).

При знаходженні ВНП категорично забороняється:

- брати їх до рук, наносити по ним удари, робити спроби розібрати ВНП;

- переносити або перекатувати з місця на місце;

- кидати їх в вогнище або розводити над ними полум’я;

- збирати та здавати їх як металобрухт.

Пам’ятайте: після вашого повідомлення фахівці групи піротехнічних робіт Управління ДСНС в області знешкодять ВНП встановленим порядком. Не допускайте самі та утримуйте інших від порушень правил поведінки при знаходженні ВНП.

Негайно повідомляти місцевим органам влади про знаходження вибухонебезпечних предметів - громадський обов’язок кожної людини!

В разі виявлення ВНП необхідно сповістити будь який найближче розташований орган виконавчої влади: сільську (міську) раду, райдержадміністрацію, чергових районного підрозділу ДСНС - телефон 101; чергових районного підрозділу ГУ НП – телефон 102.

Немирівський районний сектор ГУ ДСНС України у Вінницькій області