На цьому Глава Уряду наголосив сьогодні, 9 квітня, під час Координаційної ради з питань впровадження реформ у сфері освіти, що проходила під його головуванням у місті Дніпрі.

Володимир Гройсман у своєму виступі зазначив, що  на рівні дошкільної освіти та середньої освіти реформи вже відчутні. За останні роки – завдяки бюджетній підтримці та фінансовій децентралізації втричі скорочено чергу до дитячих садочків.

Мережа дошкільних закладів зростає ледь не щомісяця по всій країні.Кількість оновлених шкіл, в тому числі обладнаних за вимогами нового освітнього простору, так само зростає. Вже зараз в Україні працюють 778 опорних шкіл, які надають якісно новий рівень освітніх послуг.

За словами Глави Уряду, до процесу реформи освіти активно долучається і місцева влада. «Завдяки реформі децентралізації обсяги місцевих бюджетів сягнуть 270 млрд грн. І цей інструмент децентралізації має стати у нагоді створення якісного середовища – в тому числі в освіті, – сказав Володимир Гройсман. – Ми маємо створити якісну нову систему в Україні – від дошкілля до вищої освіти».

Володимир Гройсман нагадав, що політика Уряду – повністю ліквідувати чергу до дитячих садочків до 2020 році. Забезпечити доступ до якісної середньої освіти – в одну зміну і в якісних умовах..

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, виступаючи на засіданні, охарактеризувала ситуацію в областях  щодо розподілу державних коштів на 2019 рік для закупівлі обладнання для перших класів НУШ.

Вінницьку область Міністр назвала серед лідерів : «Зараз є вже 12 областей-лідерів, що розподілили всі кошти, а значить найближчим часом зможуть почати закупівлі. Зокрема, йдеться про: Вінницьку, Дніпропетровську, Донецьку, Кіровоградську, Луганську, Одеську, Рівненську, Хмельницьку, Чернівецьку, Полтавську, Сумську та Львівську області».

Міністр також зазначила, що більш-менш за планом прямують ті регіони, що планують розподіл на квітень. Серед них: Житомирська, Закарпатська, Миколаївська, Харківська, Черкаська, Чернігівська, Херсонська області та м. Київ.

«Ми маємо гіркий досвід минулого року, коли до 1 вересня місцевими органами самоврядування було освоєно лише 40% коштів на обладнання перших класів. Тож маємо зробити все від нас залежне, щоб не допустити такої ситуації цьогоріч. Ми свою роботу над помилками зробили – віддали гроші з центрального бюджету на 2 місяці раніше – ще у лютому. Тепер і ви маєте зробити свою», – підкреслила Міністр.

Нагадаємо, що 2019 року Уряд спрямував субвенцію на обладнання класів Нової української школи. З новим обладнанням навчатимуться першокласники, які прийдуть у школу в вересні 2019 року. Загалом виділено 1 млрд 215 млн. грн., з яких 950 млн. грн. передбачено для придбання меблів, дидактичних матеріалів та комп’ютерного обладнання, а ще 265 млн. грн. спрямовується для підвищення кваліфікації вчителів початкової школи. 

Така ж субвенція виділялася й 2018 року для обладнання 1-х класів, які першими почали навчатися в межах реформи Нова українська школа. 

За інформацією заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка, для Вінницької області розпорядженням КМУ № 237 від 04.04.2018р. у 2018 році було виділено  45 млн. 846,8 тис. грн. на закупівлю дидактичних матеріалів, техніки та меблів для першокласників.

Освоєно:

  • 45 млн. 777,3 тис.грн. (99,8%) коштів державної субвенції,
  • 12 млн. 297,6 тис.грн. – на умовах співфінансування з місцевих бюджетів,
  • 12 млн. 543,8 тис.грн. – інших коштів (спонсорські кошти, залишки освітньої субвенції 2017 року).

 Постановою КМУ №130 від 27.02.2019р. на 2019 рік виділено:

  • 11 млн. 79,2 тис. грн. – на підготовку тренерів-педагогів.
  • 43 млн. 299,2 тис. грн. – на закупівлю дидактичних матеріалів, техніки та меблів для першокласників.

Розпорядженням ОДА №212 від 21.03.2019р. кошти розподілено на закупівлю:

–   дидактичних матеріалів - 10 млн. 824,8 тис.грн.,

–   сучасних меблів - 17 млн. 319,6 тис.грн.,

– музичних інструментів та комп’ютерного обладнання - 15 млн.         154,8 тис.грн.

Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації