11 квітня 2019 року в залі районної державної адміністрації під головуванням  першого заступника районної державної адміністрації Урбанського Богдана Петровича відбулася нарада з відповідальними особами органів місцевого самоврядування з питань приймання документів та складання відомостей фізичних осіб, які мають право на отримання дотацій за молодняк великої рогатої худоби.

Обговорено та надані відповіді на таке важливе питання, як надання державою дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби.

Зазначено про те, що у поточному році постановою Кабінету Міністрів України № 110 від 30.01.2019р. внесені суттєві зміни у постанову № 107, а саме:

1. Дозволено нарахування дотації на молодняк ВРХ, якому у грудні 2018 року виповнилося 12 місяців.
  2. Документи на такий молодняк приймалися органами місцевого самоврядування до 1 квітня 2019 року за умови фактичної наявності  цього молодняка у фізичної особи на дату подання  документів.
  3. Дотації на переміщений (куплений) молодняк ВРХ.

Дотація за молодняк, набутий шляхом  його переміщення від інших власників, надається за кожні повні чотири місяці його утримання в  такому господарстві від дати переміщення до  досягнення ним тринадцятимісячного віку у розмірі:

• за перші чотири місяці утримання молодняка -   300 грн.  за голову;
  • за наступні чотири місяці утримання молодняка - 700 грн.  за голову;
  • за наступні чотири місяці утримання молодняка - 1500 грн. за голову.

Принцип нарахування дотації на переміщений молодняк аналогічний принципам нарахування дотації на молодняк, народжений у домогосподарстві.

Тварину,  для отримання кожної суми  дотації, необхідно утримувати в домогосподарстві по 4 повних місяці.

При досягненні твариною 13-місячного віку дотація не нараховується.

Таким чином, усі 2,5 тис. грн. можна  отримати лише у тому  випадку, коли тварина була куплена ідентифікованою  та зареєстрованою в установленому порядку і на неї оформлене переміщення  у  перший місяць її життя. Чим старша тварина купується, тим меншу суму на неї нараховують до досягнення 13-місячного віку.

В роботі наради також взяли участь спеціалісти  відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації та спеціалісти Немирівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області .

В ході проведення наради розглянуті проблемні питання, які виникли під час складання відомостей та надані рекомендації по їх вирішенню.

За додатковими роз'ясненнями можна звернутись за номером  0(4331)2-07-04

Відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації