Брацлавська ОТГ Вінниччини з центром у селищі Брацлав налічує більше 7 тисяч населення та є поліетнічною громадою. Саме поліетнічність, адже на території ОТГ проживає кілька національних меншин, а також є велика кількість старовинних історичних та архітектурних пам’яток, лягли в основу Стратегії розвитку громади.

Фахівці Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, що створений за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, надали допомогу Брацлавській ОТГ з розробки Стратегії розвитку території і серед пріоритетів було визначено відбудову інфраструктури, підвищення якості послуг та розвиток туризму.

Стратегічні завдання стали для громади керівництвом до дії та основою інфраструктурних проектів та ідей для реалізації. Ключова увага у Брацлавській ОТГ приділяється розвитку молоді та сфери освіти. На території громади функціонує ДНЗ та дві ЗОШ, одна з яких - опорна. Крім освітньої субвенції , 200 тис грн з місцевого бюджету було виділено на закупівлю обладнання, меблів, технічних приладів та проведення ремонтних робіт, з них 30 тис грн - для школи-філії.

«Опорна ЗОШ І-ІІІ ст. Брацлавської ОТГ та ЗОШ - філія с.Монастирське налічують 400 учнів і з них – 52 першокласники, які почали навчатись за програмою «Нова українська школа».  Якість навчання  відповідає усім стандартам, як в опорній школі,  так і у філії. Ми організували підвіз дітей – 99 учнів з усіх сіл громади і навіть діти із сусідніх населених пунктів, які не входять до громади,  вчасно і комфортно дістаються до навчальних класів. У нас  кваліфікований педагогічний склад,  діти забезпечені дидактичним матеріалом, комп’ютерами, інтерактивним дошками,  організовано ігрові та відпочинкові зони. Навчальний процес у нашій школі повністю спрямований на розвиток компетентностей  у дітей за всіма напрямками нової програми – це і гуманітарна та математична  складова, природничі знання, іноземні мови та відкритість учня  до спілкування і сприйняття світу. Варто сказати, що зміни прийшли із створенням  ОТГ і опорна школа була створена за ініціативи нашого  голови громади. ОТГ – це нова якість  освіти. Єдине, що нам потрібно - це нові спортивні об’єкти. За сприяння громади ми розпочали облаштування  нового  шкільного стадіону  і  вже восени діти будуть мати можливість займатися спортом на оновленому майданчику.  Будівництво  проходить без затримок, я живу неподалік і спостерігаю, що роботи ведуться навіть у вихідні, тож поспішають завершити вчасно», - повідомила Олена Камінська , заступник директора ЗОШ І-ІІІ ст. Брацлавської ОТГ із навчально-виховної роботи.

За її словами, у планах громади - ремонт внутрішньої спортивної зали ЗОШ  та закупівля нового спортивного обладнання для занять з фізичної культури та спорту.

Громада опікується здоровим способом життя, розвитком та комфортом для молоді.  Як повідомила Вероніка Мельник, спеціаліст з питань діяльності культури та туризму Брацлавської селищної ради, на часі - розгляд питання щодо створення молодіжного центру громади.

«Брацлавська громада – поліетнічна, тож нам потрібні ініціативи, які об’єднують. Молодь нашої ОТГ активна і готова до впровадження  новацій. Є ідея створити молодіжний  центр у приміщенні старовинного будинку. Будівля вільна, але потребує  ремонту за певними стандартами, адже це архітектурна пам’ятка. Ми сподіваємось на позитивне вирішення цього питання. У нас проводиться багато культурних заходів, подій, фестивалів. Є багато ідей і ми плануємо брати активну участь у розбудові ОТГ», - зазначила Вероніка Мельник.

За словами Андрія Марчука, заступника селищного голови, більшість проектів та програм, що реалізуються на території громади, спрямовані на покращення якості послуг та життя мешканців ОТГ.

«Наша стратегія -  створення  нової якості життя для людей, тому розпочинаємо із інфраструктурних проектів. В першу чергу – це енергоефективність та термомодернізація, адже сьогодні жоден проект без енергоаудиту не  розглядається. Ми вже замінили  на 360 тис грн вікна та двері у ДНЗ, заклади обладнані твердопаливними котлами. 600 тис грн  власних коштів витрачено на ремонт покрівлі та енергозберігаючі  технології у ЗОШ громади.  3 млн грн  - це затрати бюджету на ремонт доріг, повністю замінено систему вуличного освітлення та  закуплено  обладнання для комунального господарства.  Але, в першу чергу,  у літній період, вирішено облаштувати новий спортивний об’єкт - футбольне поле для нашої молоді. Вартість робіт складає  майже 1,5млн грн.  Це кошти державної програми «Будівництво футбольних полів із штучним покриттям», що регулюється  відповідною Постановою КМУ , ми отримали за цією програмою  -  684 тис грн, частина - це спонсорські кошти і  витрати власного бюджету», -  пояснив Андрій Марчук.

У планах Брацлавської ОТГ придбання спеціалізованого авто для вивозу сміття,  встановлення сучасної системи відеонагляду, на яку вже виділено 70 тис грн з місцевого бюджету, а також завершення термомодернізації комунальних установ та проведення робіт з благоустрою території. Це яскравий приклад як крок за кроком реалізуються стратегічні пріоритети на території ОТГ.

Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації