Сьогодні за участю першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка та заступника голови ОДА Василя Броварника відбувся онлайн-семінар організований обласною асоціацією органів місцевого самоврядування.

Розпочинаючи роботу керівник Секретаріату обласної асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк

наголосив на важливості проведення плідного обговорення всіх питань, які винесено на порядок денний та закликав учасників бути активними.

«Це дійсно практичний семінар і теми, які тут обговорюються є  актуальними. Здебільшого сьогодні говоритимемо про ті галузі, де активно впроваджуються реформи. Загалом будь-яку реформу на початку сприймають негативно, адже немає розуміння яким буде результат. Але детально проаналізувавши всі ті плюси, які є в тій чи іншій реформі, приходить розуміння, що без них неможливо далі розвиватись. На моє переконання реформи необхідно сприймати не як щось критичне, а як зміну на краще. Для прикладу візьмемо реформу медицини, зокрема коли проводяться тендери на закупівлю дороговартісного обладнання та ліків, в масштабах держави завдяки міжнародним закупівлям вже зекономлено майже 1 млрд грн за 2018 рік і вже 300 млн грн зекономлено цього року», - зазначив на початку зібрання Андрій Гижко.

В свою чергу Василь Броварник детально розповів присутнім щодо впровадження ринку електроенергії та його особливості: «З 1 січня 2019 року вступив в дію закон України про впровадження ринку електричної енергії, а з 1 липня поточного року цей закон буде введено в дію в повному обсязі. На сьогодні співвідношення виробництва електроенергії виглядає наступним чином: атомна енергетика – 55%, ТЕС – 30%, ГЕС – 7%, решта, в тому числі сонячні електростанції – 8%.». Окремо, Василь Броварник зупинився на функціонуванні обленерго: «З 1 січня ПАТ «Вінницяобленерго» розподілило роботу за 2 напрямками: транспортування електричної енергії забезпечує балансоутримувач і власник електричних мереж – безпосередньо обленерго, а постачання електроенергії у Вінницькій області покладено на ТОВ «ЕНЕРА Вінниця». Але постачальник універсальних послуг визначений не більше ніж на 2 роки, а далі відбуватимуться ринкові відносини регулювання. На сьогодні ліцензії на продажу електроенергії отримали близько 300 підприємств, які постачатимуть її для всіх споживачів».

В ході засідання присутні обговорили ряд питань, які стосувались надання первинної медичної допомоги жителям сільських населених пунктів та створення освітніх округів і опорних закладів освіти з метою покращення умов для здобуття повної загальної середньої освіти. Крім того учасники онлайн-семінару заслухали фахівця із виробництва продукції тваринництва та харчової промисловості щодо виплати дотацій за молодняк великої рогатої худоби, який утримується в господарствах населення у 2019 році.

В залі засідань Немирівської райдержадміністрації в онлайн-семінарі взяли участь: голова райдержадміністрації Юрій Погорелюк, заступник голови райдержадміністрації Петро Бугаков та заступник голови районної ради Аркадій Собченко, начальники управлінь відділів райдержадміністрації, керівники  районних служб, голови ОТГ, сільські голови.

Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації