18.04.2019 року відбулося засідання координаційної ради у справах дітей при Немирівській районній державній адміністрації, за головуванням заступника голови райдержадміністрації Бугакова П.В.

Члени координаційної ради розглянули питання стану злочинності серед неповнолітніх та проведення профілактичних заходів по місцях масового відпочинку молоді на території Немирівського району,

обговорили роботу з сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах та питання реалізації державної політики у сфері протидії домашньому насильству в сім’ях.

Як доповіла Рибак Т.І., інспектор сектору ювенальної превенції Немирівського відділення поліції Головного управління національної поліції у Вінницькій області, протягом першого кварталу поточного року було здійснено 77 перевірок місць відпочинку молоді, здійснено 35 перевірок сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, розглянуто 12 повідомлень, які надійшли від громадян.

Слід зазначити, що службою у справах дітей, на виконання розпорядження голови райдержадміністрації Погорелюка Ю.М., щомісячно, з метою попередження негативних явищ серед неповнолітніх, проводяться спільні з поліцією профілактичні заходи у вечірній час. Так, за звітний період, було організовано та проведено 4 рейди по місцям масового відпочинку молоді. За результатами вжитих заходів порушень законодавства щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких проводиться діяльність у сфері розваг, не виявлено. Проте варто звернути увагу на низький рівень правової обізнаності громадян у даному питанні. Передусім це стосується неповнолітніх, їхніх батьків, власників  розважальних закладів або уповноважених ними осіб. Батьки дозволяють своїм дітям відвідувати кафе, клуби, дискотеки у вечірній та нічний час, але не цікавляться чи знають останні до котрої години можуть перебувати неповнолітні в  розважальних закладах без супроводу законних представників, часто навіть самі не знають. В той час, як перебування дитини в  розважальних закладах  віком до 16 років з двадцять другої до шостої години, без супроводу батьків чи інших законних представників, є порушенням закону. Власники закладів, в яких провадиться діяльність у сфері розваг, чи уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади неповнолітніх у зазначений проміжок часу, мають право вимагати у відвідувачів пред’явити підтверджуючі документи щодо досягнення особою 16 - річного віку. Порушення порядку перебування дітей в закладах, в яких провадиться діяльність у сфері розваг в нічний час, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб установ,  власників закладів чи уповноважених ними осіб від двадцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів громадян, тобто від 340 до 850 грн. В разі вчинення повторного правопорушення протягом року штраф складає від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів громадян, тобто від 850 до 1700 грн. Крім того у разі виявлення дитини в розважальному закладі в нічний час, до адміністративної відповідальності буде притягнено батьків неповнолітніх за неналежне виконання батьківських обов’язків. Такі заходи не мають на меті обмежити у правах неповнолітніх, а покликані убезпечити  від негативного впливу на них небезпечного та шкідливого оточення. Головною метою вказаних заходів  є попередження підліткової злочинності та стимулювання батьків до більшої відповідальності у даному питанні.

Служба у справах дітей