В області діє «Програма збереження та відновлення родючості земель державної форми власності на 2018-2022 роки».

10 квітня в Департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів пройшло засідання робочої групи з питань збереження та відновлення родючості грунтів.

Грунтова кислотність є причиною порушення фізіологічних процесів засвоєння азоту, фосфору, калію та інших поживних речовин рослинами і відповідно негативно впливає на продуктивність більшості сільськогосподарських культур.

Учасники зібрання розробили терміни реалізації даної програми, окреслили завдання щодо їхнього виконання. Зокрема, передбачили учасникам програми – орендарям -  повернення, використаних на проведення вапнування земель державної форми власності у сумі майже мільйон гривень щорічно,  половина з яких  надійде із обласного та місцевих бюджетів.

Відділ агропромислового розвитку

районної державної адміністрації