Згідно повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області в ТОВ «Буша» с. Буша, Ямпільського району, Вінницької області було виявлено африканську чуму свиней.

При дослідженні відібраних зразків біологічного матеріалу у Вінницькій регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби встановлено діагноз – африканська чума свиней.

В зв’язку з випадком, що стався в Ямпільському районі, 02.05.2019 року проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Немирівській районній державній адміністрації та прийняте рішення  про вжиття необхідних заходів щодо недопущення африканської чуми свиней на територію Немирівського району.

Необхідно зазначити, що епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней, як в Україні так і в області – складна.

З 2012 року, з початком реєстрації африканської чуми свиней, в Україні на цей період зареєстровано 468 неблагополучних пунктів, в т.ч. в 2019 році зареєстровано 15 неблагополучних пунктів.

З 2016 року у Вінницькій області, з початком реєстрації   африканської чуми свиней, зареєстровано 12 неблагополучних пунктів.

Немирівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області