З 6 по 12 травня Україна долучається до проведення профілактичних заходів у рамках 5-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху ООН, який цього року присвячений лідерству та має гасло «Лідерство в галузі безпеки дорожнього руху».

 

“Дорожній травматизм і смертність внаслідок ДТП — це одна з п'яти найпоширеніших причин смертності і травматизму у світі. Зокрема, за минулий рік у світі внаслідок ДТП загинуло 1 млн. 350 тисяч людей, кожні півтори хвилини у світі гине людина у ДТП. Тому зараз в Україні об'єднують свої зусилля всі міністерства і відомства.

Серед причин ДТП найбільш розповсюджені — перевищення швидкості (35%), порушення правил маневрування (20%), порушення правил проїзду пішохідних переходів (8 %), а також порушення правил проїзду перехресть і недотримання дистанції (по 7 %).

Окремо хотілось би виділити ДТП з пішоходами, оскільки вони складають 42% від загальної кількості ДТП з потерпілими та 45% від кількості ДТП з летальними наслідками. З 26 квітня по 12 травня за наказом Голови Національної поліції проводяться невідкладні заходи щодо поліпшення ситуації у сфері дорожнього руху, а з 1 квітня по 30 червня проводиться комплекс заходів за умовною назвою “Пішохід”.

В рамках проведення цих заходів зосереджує увагу як на контролі (тобто відпрацюванні порушень), так і на превентивних заходах, що мають на меті підвищення правосвідомості громадян.  Дуже важливим питанням є саме свідомість як водіїв, так і пішоходів. Оскільки дуже в багатьох випадках в ДТП, з пішоходами трапляються саме через нехтування елементарними правилами безпеки; причому як з боку водіїв, так і з боку пішоходів. Особливо надзвичайно важливо проводити роз'яснювальну роботу, профілактичні заходи, серед дітей та молоді. Тому, Немирівським ВП ГУН  під час Тижня безпеки дорожнього руху проводяться в загальноосвітніх навчальних закладах  лекції з даного приводу та індивідуальні та групові бесіди з учнями та їх батьками щодо забезпечення захисту життя та здоров’я дітей у процесі дорожнього руху, поліпшення засвоєння норм безпечної поведінки на дорозі.

Усім учасникам дорожнього руху потрібно бути відповідальними та неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху, оскільки для того щоб змінити світ потрібно почати з себе, з своєї правосвідомості та відповідальності.

 

Немирівський ВП ГУНП