8  травня  немирівчани разом з мільйонами людей по всьому світу, відзначили День пам’яті і примирення та 74-ту річницю Перемоги над нацизмом. Пишаємося тим, що наш Український народ вніс вирішальний внесок у досягнення перемоги і спасіння людства від нацистського поневолення.

Подвиги наших дідів, батьків та матерів сповнені глибоким патріотизмом, і сьогодні надихають молоде покоління плекати любов до рідної землі у своїх серцях. Низький уклін кожному, чиє ім’я викарбувалося на гранітних скрижалях Перемоги, і тим, хто так і лишився Невідомим Солдатом. Обов’язок нинішніх поколінь – бути гідними продовжувачами справи переможців, що вирвали країну з лап фашистських нелюдів.

В день пам’яті та примирення  перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Урбанський, заступники голови районної ради Аркадій Собченко та Михайло Мовчан, заступник Немирівського міського голови Микола Торохтій, голова районної організації ветеранів війни та праці Іван Федоров, голова міської організації ветеранів війни та праці Микола Костюк, представники громадськості району та міста здійснили покладання квітів до братської могили воїнів, що звільняли Немирівський район, пам’ятного меморіалу загиблим немирівчанам «Ніхто незабутий, ніщо не забуто», пам’ятного знаку Немирівським підпільникам, та до масових могил та поховань мирного населення.

Саме з цією метою немирівчани та громадськість Немирівського району зібрались на єврейському кладовищі  міста, де з початку осені 1941 року було розстріляно 3460 чоловік єврейського населення, а 7 листопада 1941 року - ще 2680 чоловік. Фашистські кати, відповідно до документів районної комісії, яка проводила ексгумацію тіл розстріляних в 1944 році за період окупації в Немирові, розстріляли 7785  громадян єврейської національності, військовополонених та партизани, яких було замордовано та закопано в землю живими. Та найбільше вражає людський розум і серце той факт, що на кладовищі є Братська могила дітей, яких  розстріляти ворожі фашисти.

Поруч з могилами була проведена панахида за загиблими, молитву розпочали представники єврейської громади, адже серед закатованих та розстріляних було найбільше людей єврейської національності. Продовжили молитву  священик Роман Ковальчук - настоятель Свято-Покровської церкви Православної церкви України м. Немирова,  Протоієрей Василь Гончарук - благочинний Немирівського церковного округу Української православної церкви та Отець  Віктор Шклярчук - настоятель Римо-католицької  католицької церкви, пастор Ігор - Шеремет.

По завершенні панахиди до присутніх  звернулись перший заступник голови районної державної адміністрації Богдан Урбанський, голова районної ради Сергій Укринський та заступник міського голови Микола Торохтій.

Завершився мітинг–реквієм  хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку розстріляних мирних жителів та військовополонених.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації