19 травня 2019 року в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій та 81-ші роковини Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938рр.

День пам’яті жертв політичних репресій встановлено згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства

до трагічних подій в історії України,викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства та у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років.

Точну кількість жертв тоталітарного режиму досі визначити неможливо. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму в Україні було заарештовано майже 1,5 мільйона осіб. Велику кількість із них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах. Терор і репресії зачепили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Репресій зазнавали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни.

Щороку в третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.

17.05.2019 року   перший заступник голови Немирівської районної державної адміністрації Богдан Урбанський голова районної ради Сергій Укринський, заступник міського голови Іван Дзюбак, представники райдержадміністрації, районної та міської ради, райвійськомату районної служби ДСНС  вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квітів до пам’ятного знаку жертвам політичних репресій.

Наше спільне усвідомлення масштабів трагедії має стати запорукою торжества політики гуманізму, взаєморозуміння і миру. Наш обов’язок – пам’ятати, передавати нащадкам правду про минуле.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації