«Сьогодні особливий день для всієї освітньої спільноти. Я неспроста приїхав саме до вас, адже це найкращий навчальний заклад, який фінансується з обласного бюджету. І це є дуже висока оцінка». Саме з таких слів розпочав своє вітання голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій на урочистому зібранні, присвяченому останньому дзвонику у Брацлавському навчально-виховному комплексі: дошкільному навчальному закладі, загальноосвітній  школі-інтернаті І-ІІІ ступенів - гімназії Вінницької обласної Ради.

На свято також завітали заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк, в.о. директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Володимир Буняк та голова Немирівської райдержадміністрації Юрій Погорелюк.

Навчальний заклад нового типу обласного підпорядкування - це школа-гімназія-інтернат з дошкільним відділенням. У закладі навчається більше 200 учнів.

Звертаючись  до випускників, Валерій Коровій побажав їм успіху і зазначив: «Цей день ви запам’ятаєте на все життя. Ви сьогодні відкриваєте нову сторінку дорослого життя, яке має різні колорити: і позитивні, і, на жаль, негативні. Але ніколи не зупиняйтесь, рухайтесь вперед. Дуже важливо, щоб у вашому прагненні творити добро ви завжди любили  і пам’ятали ваш навчальний заклад, ваших вчителів і друзів. Саме з таких простих речей починається патріотизм.   Окреме вітання й тим діткам, які ще навчатимуться у школі.  Бажаю кожному з вас, щоб ви цікаво і насичено провели літні канікули і з новими силами повернулись сюди першого вересня. Низький уклін і щирі слова подяки всьому педагогічному колективу, бо таких високих результатів учні закладу досягли саме завдяки вашій підтримці, терпінню і професіоналізму. Ви найкращі!»

З нагоди свята Валерій Коровій вручив сертифікат на отримання обладнання для кабінету природничо-математичного циклу на суму 330 тисяч грн.

За підсумками навчального року,  похвальні листи, грамоти та грошові винагороди отримали відмінники, спортсмени, учасники міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів.

Долучившись до Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево, випускнику!»,  одинадцятикласники та гості свята висадили на шкільному подвір’ї алею троянд.

На завершення урочистостей директор закладу Ніна Куляс ознайомила поважних гостей із оснащенням закладу та провела невеличку екскурсію.

За підсумками побаченого, Валерій Коровій зазначив: «Протягом останніх років ми зробили досить серйозний крок вперед щодо формування Нової української школи. І це відчувається не тільки в тому, що ми сьогодні бачимо нові приміщення, нові корпуси. Особисто для мене дуже важливо, що ми бачимо якісно по-новому роботу вчителів. Це впливає на настрій і поведінку дітей. Сьогодні діти у початковій школі не хочуть йти додому. Їм подобається навчатись, їм подобається бути в школі. У цьому році, як ніколи, на виконання Урядової програми, ми забезпечуємо опорні школи новими сучасними матеріалами, інтерактивними дошками. Крок за кроком ми рухаємось вперед у напрямку формування опорних шкіл, аби усі діти мали можливість отримувати якісні знанні, які відповідають сучасним вимогам».

Для довідки:

У закладі  навчається і виховується 233 дитини, з них: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - 19, в тому числі дітей з тих сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах    - 19, прихідських дітей - 195.

Освітній процес забезпечують 37 педпрацівників, з них: вчителів - 22, вихователів - 9, а також логопед, соціальний педагог,  практичний психолог, музичний керівник, керівник гуртка, педагог-організатор.

Серед педагогів: «вчителів- методистів» - 4, «старших вчителів» - 4, «вихователів-методистів» - 1, «старших вихователів» - 1, «Відмінників освіти України» - 2, спеціалістів вищої категорії -22 ,  педагогів І категорії - 10,  спеціалістів II категорії - 2. Вищу освіту мають 35 педагоги.

Учні навчаються за кабінетною системою. Є 5 кабінетів  з інтерактивними дошками  та 11 кабінетів з  проекторами з проекційними екранами, що дає змогу вчителям проводити ефективні сучасні уроки.

Здобувачі освіти беруть активну участь у Всеукраїнських предметних олімпіадах Зокрема, на обласному рівні вихованці вибороли 2 третіх місця. Ще з чотирьох предметів увійшли до десятки кращих. На районному рівні – 7 перших місць, 5 других місць і 9 третіх.

На міжнародних, всеукраїнських конкурсах,  фестивалях учні здобули  8 перших місць, 4 других місць, 11 третіх місць. На районних, обласних спортивних змаганнях вихованці також  виборюють призові місця.

У закладі   учні 7-Б  класу навчаються  за  програмою з поглибленим вивченням англійської мови,  учні 10 класу – з вивченням правознавства,  11 клас має спортивний профіль.

Заклад працює у п’ятиденному режимі. Створено комфортні умови проживання, максимально наближені до домашніх. Діти забезпечені якісним п’ятиразовим харчуванням.

У 2019 році планується завершення капітального ремонту спального корпусу, капітальний ремонт системи опалення навчального корпусу; облаштування багатофункціонального спортивного  майданчика  для гри з міні-футболу, баскетболу, волейболу, тенісу. Крім цього, буде відновлено майданчик з вуличними тренажерами.

 Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації