За інформацією Вінницького рибоохоронного патруля, протягом травня поточного року було виявлено 246 порушень зі збитками майже на 38 тис. грн.

У період з 1 по 31 травня 2019 року інспекторами Вінницького рибоохоронного патруля було проведено 25 рибоохоронних рейдів. У результаті викрито 246 порушень природоохоронного законодавства, з яких 80 грубих.

Також складено 129 протоколів за Ч. 3 Ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), дев’ять - за Ч. 1 Ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів), три - за Ч. 1 Ст. 85-1 КУпАП (реалізація заборонених знарядь лову), та один – за Ст. 86-1 КУпАП (забір води без належного рибозахисту).

Крім цього, оформлено 23 акти виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«За даний період на порушників накладено 30 282 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству, склали 37 742 грн. У ході проведених заходів інспектори вилучили майже 125 кг водних біоресурсів, з яких 36 кг - на ринках. Також конфіскували 89 одиниць заборонених знарядь лову та ще 31 одиницю - за актами безхазяйного майна», - повідомив керівник рибоохоронного патруля Олексій Ягельський.

Між іншим, 93 справи передано до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

Для прикладу, 2 травня рейдовою групою інспекторів на Ладижинському водосховищі було виявлено порушника. Чоловік, використовуючи сітку, виловив 60 екз. плітки загальною вагою 5 кг. Збитки склали 5 100 грн.

Наступного дня інспекторським складом задокументовано ще одне порушення правил рибальства. Інцидент стався на р. Дохна, в районі с. Велика Киріївка Бершадського району. Особа за допомогою «хватки» здобула 122 екз. сріблястого карася, загальна вага якого склала 4 кг. Збитки становили 2 074 грн.

14 травня під час проведення рибоохоронного рейду на р. Південний Буг поблизу с. Уладівка Літинського району затримано громадянина. Чоловік здійснював вилов водних біоресурсів за допомогою «павука». Порушнику вдалося добути 1 екз. сазана та 13 екз. сріблястого карася загальною вагою 3 кг. Збитки становлять 512 грн.

22 травня інспектори Вінницького рибоохоронного патруля задокументували два порушення правил рибальства. Інциденти сталися на р. Південний Буг в с. Березна Хмільницького району. Рибалки за допомогою двох хваток здобули 70 екз. сріблястого карася і 3 екз. плітки загальною вагою 9 кг. Збитки становлять 1 445 грн.

30 травня патрульні на р. Південний Буг в с. Бохоники Вінницького району викрили порушення правил рибальства. Мешканець с. Бохоники, використовуючи хватку, впіймав таку рибу: короп – 3 екз., плітка – 1 екз., лящ – 1 екз., сріблястий карась – 6 екз., окунь – 1 екз. Загальна вага улову склала 1,2 кг. Збитки становили 1 377 грн.

На винних осіб складено адміністративні протоколи за Ч. 4 Ст. 85 КУпАП. Санкція даної статті передбачає накладення штрафу на фізичних осіб у розмірі від 340 грн до 680 грн з конфіскацією чи без такої. Заборонене знаряддя лову вилучено. Матеріали справ готуються для передачі в районі суди.

Якщо ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Вінниччини: (068) 018-37-52 або (073) 004-86-06.

Вінницький рибоохоронний патруль нагадує, що до 10 червня включно триває нерестова заборона на вилов водних біоресурсів у всіх водосховищах, озерах, ставках (за винятком ізольованих природних або штучно створених водних об’єктів, наданих у користування для потреб аквакультури) та у р. Дністер.

З 1 квітня по 10 червня поточного року заборонено здійснювати вилов раків у всіх рибогосподарських водоймах.